jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۱۵۰ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

یک نهاد رسمی در آمریکا دیروز در گزارشی نوشت در 65 سال گذشته هندوستان بزرگ‌ترین دریافت‌کننده کمک‌های اقتصادی و رژیم صهیونیستی بزرگ‌ترین دریافت‌کننده کمک‌های تسلیحاتی از آمریکا بوده‌اند. سازمان توسعه بین‌المللی در آمریکا (USAID) که نهادی دولتی در این کشور است در گزارشی از میزان کمک‌های آمریکا به کشورهای مختلف جهان در بازه زمانی 1946 میلادی تا 2012 میلادی نوشت: مجموع کمک‌های مالی و تسلیحاتی آمریکا به هندوستان در این دوره زمانی بالغ بر 66 میلیارد دلار بوده که 65 میلیارد و صد میلیون دلار آن کمک‌های مالی بوده است.

به گزارش ایرنا، این خبر که در روزنامه پاکستانی «داون» چاپ شده است صراحت دارد که در این دوره زمانی، رژیم صهیونیستی 199 میلیارد و 500 میلیون دلار کمک‌های مالی و تسلیحاتی از آمریکا دریافت کرده که 134 میلیارد دلار آن کمک‌های تسلیحاتی بوده است. ده کشوری که بیشترین دریافت‌کنندگان کمک‌های مالی از آمریکا در بازه زمانی 1946 تا 2012 میلادی بوده‌اند، به این شرح است: 1ـ هندوستان: 65 میلیارد و صد میلیون دلار 2ـ رژیم صهیونیستی: 65 میلیارد دلار 3ـ انگلیس: 63 میلیارد و 600 میلیون دلار 4ـ مصر: 59 میلیارد و 600 میلیون دلار 5ـ پاکستان: 44 میلیارد و 400 میلیون دلار 6 ـ ویتنام: 41 میلیارد دلار 7ـ عراق: 39 میلیارد و 700 میلیون دلار 8 ـ کره جنوبی: 36 میلیارد و 500 میلیون دلار 9ـ آلمان: 33 میلیارد و 300 میلیون دلار 10ـ فرانسه 31 میلیارد دلار.

همچنین بزرگ‌ترین دریافت‌کنندگان کمک‌های تسلیحاتی عبارتند از: 1ـ رژیم صهیونیستی: 134 میلیارد دلار 2ـ ویتنام: 77 میلیارد و 900 میلیون دلار 3ـ مصر: 62 میلیارد دلار 4ـ افغانستان: 48 میلیارد و 300 میلیون دلار 5ـ ترکیه: 42 میلیارد و 200 میلیون دلار 6 ـ کره‌جنوبی: 41 میلیارد و صدمیلیون دلار 7ـ فرانسه: 33 میلیارد دلار 8 ـ یونان: 29 میلیارد و 500 میلیون دلار 9ـ چین: 26 میلیارد و 300 میلیون دلار
10ـ عراق: 24 میلیارد و 700 میلیون دلار.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر