jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۱۴ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرکل فراهم‌آوری منابع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با مثبت ارزیابی کردن روابط بین کتابخانه‌های ملی ایران و آمریکا، از مبادله چند محموله کتاب بین این دو سازمان طی ماه‌های اخیر خبر داد.

علیرضا دباغی، مدیرکل فراهم‌آوری و حفاظت سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حاشیه نمایشگاه تازه‌های ایران‌‌شناسی و اسلام‌شناسی که در تالار مربوط به این بخش در سازمان یادشده برپا شده است، درباره روند تهیه این آثار از ناشران خارجی و انتقال آنها به این مرکز، گفت: عمده کتاب‌هایی که ما تهیه می‌کنیم، آثار ناشران معتبر از کشورهای مختلف از جمله آمریکا و نیز کشورهای اروپایی است چون کتاب‌های تقلبی هم وجود دارد که در برخی کشورها مثل هند چاپ می‌شود.

دباغی درباره برنامه‌های آینده اداره‌کل فراهم‌آوری و حفاظت کتابخانه ملی برای تهیه منابع مورد نیاز مراجعان به این سازمان، گفت: با توجه به محدودیت منابع مالی، سعی می‌کنیم از راه‌های جایگزین استفاده کنیم و بهترین شیوه، اهدای کتاب از طرف مردم به این سازمان و نیز مبادله کتاب بین ما و کتابخانه‌های ملی کشورهای دیگر است؛ به عنوان مثال ما ارتباطات دیرینه‌ای با کتابخانه ملی کنگره ایالات متحده داریم و در سال گذشته هم یک مبادله منابع بین ما و کتابخانه کنگره انجام شد. در این مبادله، کتاب‌ها و منابع بسیار خوب، جدید و به‌روزی از کتابخانه کنگره آمریکا دریافت کردیم که اینها کتاب‌هایی بود که ما قبلا انتخاب و به آنها اعلام کرده بودیم و آنها هم کتاب‌ها را برای ما فرستادند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر