زندگی سمیرا و مجید تنها به خاطر درد دل مرد با دوست همسرش از هم پاشید. مجید با دوست صمیمی همسرش درد دل کرده بود و سمیرا هم بعد از شنیدن این موضوع راهی دادگاه خانواده شد تا درخواست طلاق بدهد. حالا زن جوان روی صندلی نشسته و بسیار خونسرد است اما همسرش با اضطراب در راهروی دادگاه خانواده تهران قدم می‌زد تا این‌که منشی دادگاه نام آنها را صدا می‌زند. هردو در برابر قاضی می‌نشینند. قاضی شعبه 268 دادگاه خانواده پرونده را باز می‌کند و از این زوج می‌پرسد: چرا بعد از سه سال درخواست طلاق دادید؟
کد خبر: ۸۱۱۵۷۹
درد دل دردسرساز با دوست همسر

زن جوان می‌گوید: آقای قاضی سه سال از بهترین روزهای زندگیم را درکنار مردی گذراندم که کوچک‌ترین اعتمادی به من ندارد. با این وجود سعی کردم بدبینی‌هایش را تحمل کنم اما وقتی متوجه شدم با بهترین دوستم تماس گرفته و از من بدگویی کرده خیلی به‌هم ریختم و از همان لحظه تصمیم به جدایی گرفتم.

وی ادامه می‌دهد: چند شب پیش یکی از دوستانم به خانه‌ام آمد و از من خواست کمی در رفتارهایم تجدید نظر کنم. خیلی تعجب کردم. او از دعوای من و همسرم خبر داشت و وقتی از او پرسیدم که چطور از دعواهای ما با خبر است ناباورانه گفت که همسرم با او درد‌دل کرده است. همسرم چند روز پیش با دوست صمیمی‌ام تماس گرفته و از من بدگویی کرده بود. او رازهای زندگی ما را برای دوستم تعریف کرده و از او مشورت می‌خواست. باورم نمی‌شد چطور ممکن است مردی به دوست همسرش زنگ بزند و شروع به بدگویی کند. من هم وقتی این موضوع را شنیدم تصمیم به جدایی گرفتم. چون دیگر کوچک‌ترین علاقه‌ای به او ندارم. مگر می‌شود در کنار این مرد زندگی کرد و به او اعتماد داشت.

حرف‌های این زن که به پایان می‌رسد مرد جوان به قاضی می‌گوید: آقای قاضی باور کنید هزار بار از او عذرخواهی کردم اما او حاضر نیست مرا ببخشد. انسان جایزالخطاست، درست است من اشتباه کردم نباید با دوستش تماس می‌گرفتم و از او بدگویی می‌کردم اما در آن شرایط تصور نمی‌کردم این موضوع باعث ناراحتی همسرم شود. او زن خوبی است اما بیشتر اوقات لجبازی می‌کند و من عصبی می‌شوم. می‌خواستم با کسی درددل کنم تا کمی آرام شوم. فکر نمی‌کردم به خاطریک اشتباه همسرم ساز جدایی کوک کند.

وی ادامه می‌دهد: وقتی این موضوع را متوجه شد وسایلش را جمع کرد و به خانه پدرش رفت، بعد از آن هرچه با او تماس گرفتم جوابم را نداد حتی به خانه پدرش رفتم، اما هیچ کس در را به رویم باز نکرد تا این‌که از خواهرش شنیدم همسرم قصد جدایی دارد. وقتی پی به این موضوع بردم حال و روزم به‌هم ریخت. شب‌ها کابوس‌های وحشتناک می‌بینم و مثل دیوانه‌ها از خواب می‌پرم. دلم می‌خواست زمان به عقب برمی‌گشت و من هرگز چنین اشتباهی مرتکب نمی‌شدم. ای کاش همسرم مرا ببخشد. در این چند روزی که او خانه را ترک کرده، زندگی برایم مثل یک جهنم شده است. من نمی‌توانم بدون همسرم زندگی کنم،زندگی بدون او برایم سخت است.

بعد از اظهارات این مرد، قاضی سعی کرد زن جوان را از جدایی منصرف کند، اما سمیرا باز هم اصرار به جدایی داشت و حاضر نشد از تصمیمش منصرف شود. زن جوان اصرار به جدایی داشت و مرد با التماس از او می‌خواست که به خانه برگردد و از اشتباه او بگذرد. برای همین در نهایت قاضی رسیدگی به این پرونده را به جلسه آینده موکول کرد.

مشکلات کوچک را بزرگ نکنید

دکتر حسن عشایری / روان‌شناس: گاهی اوقات زندگی مشترک زوج‌ها به جدایی ختم می‌شود اما هیچ دلیل موجهی برای آن وجود ندارد. زن و مرد در همه زمینه‌ها با هم تفاهم دارند و از همه نظر با هم در یک طبقه هستند. اتفاقا خیلی هم عاشق یکدیگر هستند و حتی نمی‌توانند بدون هم زندگی کنند. ولی با این وجود راهی دادگاه خانواده می‌شوند تا برای همیشه از هم جدا شوند. این افراد از یک اختلاف ساده یا مشکل ساده برای خود بحرانی درست می‌کنند و سرانجام راهی دادگاه خانواده می‌شوند. می‌شود این‌گونه مشکلات را نه با جنگ و دعوا بلکه با صحبت و آرامش حل کرد و به یک نتیجه قابل قبول دست یافت. نتیجه‌ای که از نابود شدن یک زندگی جلوگیری و زوج را به ادامه زندگی مشترکشان تشویق کند. به نظر من نباید یک مشکل ساده و کوچک را بزرگ کرد. نباید عجول بود و اختلاف‌نظرها را سخت گرفت و خیلی راحت به جدایی فکر کرد. خیلی‌ها در زندگیشان از خیلی چیزها می‌گذرند. چیزهایی که شاید اساسی‌ترین و مهم‌ترین خواسته‌شان باشد ولی گذشت می‌کنند. برای همین از اختلاف نظرهای ساده و مشکلات کوچک هم می‌توان بسادگی گذشت و آن را با گفت‌وگو حل کرد. زن و مرد باید با هم صحبت کنند و از مشکلات هم باخبر شوند و پس از آن درصدد حل آن برآیند. نه این‌که با بروز کوچک‌ترین مشکل به جدایی فکر کنند. البته در این پرونده، مرد به جای درد دل با دوستش می‌توانست از یک مشاور کمک بگیرد. زنان بر افشا نشدن راز زندگی بخصوص در میان جمع دوستان تاکید دارند و زمانی که متوجه افشای این موضوعات می‌شوند، حس می‌کنند حفاظ اطراف خانه‌شان از هم پاشیده شده است.

سیما فراهانی / تپش (ضمیمه چهارشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ناشناس
-
۱۷:۵۸ - ۲۸ آبان ۱۳۹۵
۰
۲
سلام به نطر من ادم در زندگی باید گذشت داشته باشه وگر سنگ رو سنگ بند نمیشه خودشو بزاره جای اون وفكر كنه خودش این كارو كرده برای بهبود زندگیش حالا گیرم غلط ولی نیتش خیر بوده ،اصلا باید ببینه چیكار كرده كه شوهرش رفته پیش اون درددل كنه تا اروم بشه این ادم بد ندیده اگه میرفت پیش خونواده خودش یا اون می گفت بهتر بود من خودم یه خانومم ولی واقعا از این تصمیمهای شتابزده بعضی خانومها متاثر میشم
یعنی این خانوم تو زندگیش هیچ وقت نرفته پیش كسی حتی یه نفر گله یا شكایتی از شوهرش بكنه بعید می دونم ،فرق این خانون باشوهرش این كه به گوشش رسیده حرفا همین،
چقدر خوبه كه بعضی وقتا كر باشیم و فكر كنیم كه نشنیدیم
راویان زینبی (س)

واکاوی نقش زنان در انتقال فرهنگ عاشورا در گفت‌وگو با یک پژوهشگر مسائل دینی

راویان زینبی (س)

نیازمندی ها