jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۹۴۳۴ ۲۸ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۲

ضرورت آموزش فرزندان در استفاده از فضای مجازی

بانوان؛ آسیب‌پذیرترین کاربران فضای مجازی

رئیس پلیس فتای گلستان بر ضرورت آموزش فرزندان در استفاده صحیح از فضای مجازی و کنترل فعالیت‎های آنها تاکید کرد.

بانوان؛ آسیب‌پذیرترین کاربران فضای مجازی

به گزارش جام جم کلیک: حبیب‎الله رجبلی در گرگان اظهار کرد: کاربران ایرانی شبکه‎های اجتماعی به دلیل ناآشنایی با نحوه تنظیم حریم خصوصی و محرمانگی اطلاعات در فضای مجازی، با ارزش‎ترین اطلاعات و خصوصی‎ترین تصاویر شخصی خود را در شبکه‎های مختلف به اشتراک می‎گذارند.

وی با اشاره به اینکه این تصاویر و اطلاعات بدون کمترین رعایت اصول عرفی و اخلاقی در شبکه‎های اجتماعی منتشر می‎شود، افزود: به همین منظور کاربران ایرانی در فضای مجازی بیش از سایر کاربران جهان آسیب‎پذیر هستند و با درصد بالایی در معرض سوء استفاده مجرمان اینترنتی قرار می‎گیرند.

رئیس پلیس فتای گلستان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سودجویان در فضای مجازی در انتظار به دست آوردن کمترین اطلاعات از افراد هستند، در صورتی که این اطلاعات در اختیار آنها قرار گیرد، بی‎شک می‎تواند تبعات سنگینی روحی و اخلاقی و حتی حیثیتی را به دنبال داشته باشد.

رجبلی با تاکید بر اینکه بانوان، آسیب‎پذیرترین کاربران فضای مجازی هستند گفت: پرونده‎های بسیار زیادی با موضوعاتی همانند هتک حیثیت که بیشتر مربوط به بانوان است، به پلیس فتا ارجاع می‎شود و پرونده‎هایی هم با این موضوع در حال رسیدگی است.

وی اضافه کرد: علت اصلی وقوع چنین مشکلاتی، سهل‎انگاری کاربران و عدم رعایت حفظ حریم خصوصی و حفاظت از اطلاعات شخصی است.

مراقب صفحات، تصاویر و کلمات جذاب در فضای مجازی باشید

رئیس پلیس فتای گلستان تصریح کرد: بهترین راه برای مقابله و پیشگیری از جرائم اینترنتی، عدم اعتماد به کاربران و حتی عدم اعتماد به شبکه‎های اجتماعی است و لازم است به راحتی اطلاعات شخصی خود را در این فضا به اشتراک نگذاریم.

رجبلی اضافه کرد: آشنایی خانواده‎ها با فرصت‎ها و تهدیدهای استفاده فرزندان از فضای مجازی و نظارت بر فعالیت آنها در این فضا، بهترین راه پیشگیری از آسیب‎پذیری فرزندان در این حوزه است.

وی بیان کرد: باید به فرزندان خود آموزش دهیم که آشنایی‎هایی که در فضای مجازی ایجاد می‎شود را به فضای واقعی نکشانند و به هیچ عنوان به افرادی که در فضای مجازی شناختی نسبت به آنها ندارند اعتماد نکنند.

رئیس پلیس فتای گلستان اظهار کرد: بهترین شیوه سودجویان برای شکار طعمه‎ها، استفاده از صفحات و عکس‎های جذاب و واژه‎های فریبنده است که متاسفانه بسیاری از جوانان و نوجوانان فریب آنها را می‎خورند و دچار آسیب‎های بعضا جبران‎ناپذیری می‎شوند.

رجبلی گفت: شهروندان می‎توانند برای دریافت توصیه‎های تخصصی پلیس فتا به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و در قسمت تماس با ما نیز می‎توانند مشکلات خود را با پلیس فتا مطرح کنند.

وی در پایان تاکید کرد: شهروندان گلستانی نیز در صورت مواجه شدن با مشکلات در حوزه فضای مجازی می‎توانند از طریق شماره تماس 2182282 با پلیس فتای گلستان به صورت شبانه‎روزی تماس بگیرند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر