jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۰۷۵۵۱   ۲۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۳:۳۴

شرکت چینی بایدو مراحل آزمایش خودروی بدون راننده بی‌ام‌و را برعهده خواهد داشت

خودروی بدون راننده بی‌ام‌و در آستانه تست در خیابان‌ها

شرکت مشهور بی‌ام‌و با شراکت با شرکت چینی بایدو قصد دارد تا ماشین بدون راننده خود را عرضه کند و این خودرو به زودی و در سال جاری میلادی توسط شریک چینی تحت آزمایش قرار خواهد گرفت.

خودروی بدون راننده بی‌ام‌و در آستانه تست در خیابان‌ها

جام جم کلیک: همیشه اولین بودن به معنای بهترین بودن نیست و شاید به زودی بتوان تفسیر جدیدی از این ضرب‌المثل را در زمینه خودروهای بدون نیاز به راننده مشاهده کرد. گوگل نخستین خودروی بدون راننده جهان را ساخت و بار دشوار هموارسازی مسیر و مبارزه با منتقدین را به تنهایی به دوش کشید ولی با بهبود شرایط، شاهد ورود شرکت‌هایی هستیم که در زمینه خودروها دارای سابقه بسیار بالاتری نسبت به گوگل هستند.

شرکت بی‌ام‌و برای تمامی مردم جهان نامی شناخته شده و قابل اعتماد در رده خودروها محسوب می‌شود و مسلما با ورود این شرکت به دنیای خودروهای بدون نیاز به راننده می‌توان انتظار داشت که محصولی درخور توجه به بازار عرضه شود. این غول خودروسازی آلمانی به تازگی پروژه ویژه ساخت خودروی بدون راننده خود را آغاز کرده است که در این راه شریک اصلی این شرکت، کمپانی چینی بایدو (Baidu) خواهد بود.

بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده در این زمینه به نظر می‌رسد که به زودی این پروژه به مرحله عملیاتی شدن خواهد رسید و شرکت بی‌ام‌و مراحل تست این خودرو را به شریک خود واگذار کرده است. بر اساس این اطلاعات قرار است تا بایدو نخستین رانندگی‌های آزمایشی این خودرو را در ماه‌های پایانی سال جاری میلادی (فصل پاییز) به انجام برساند. البته به‌نظر می‌رسد که پروژه این خودرو برخلاف ماشین گوگل به نحوی خواهد بود که راننده در هر هنگامی که دوست داشته باشد بتواند کنترل خودرو را برعهده بگیرد و به این ترتیب با یک خودروی ویژه روبرو خواهیم بود که در مقایسه با محصول گوگل، پتانسیل بالاتری برای موفقیت دارد.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها