jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۸۰۷۰۴۴ ۲۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۴۶

محقق ایرانی با سیگنال‌های Wi-Fi افراد موجود در یک فضا را شمارش کرد

شمارش افراد حاضر در یک مکان با سینگال‌های وای-فای

به گزارش جام جم کلیک: کارشناسان در این مرکز نشان دادند که سیگنال Wi-Fi می‌تواند تعداد افرادی که در یک محل قرار گرفته‌اند را محاسبه کند و در زمینه‌های مختلف، از سیستم‌های کاهش مصرف انرژی گرفته تا ابزارهای جست‌وجو و نجات، مورد استفاده قرار گیرد.

مستوفی از اساتید علوم مهندسی رایانه و الکترونیک در این خصوص گفت: «با روشی که ما به آن دسترسی پیدا کردیم، با یک لینک Wi-Fi می‌تواند تعداد افراد موجود در یک فضا را شمارش کرد که این اتفاق بر اساس میزان انرژی مصرف شده محاسبه می‌شود».

با این رهیافت نیازی نیست که تمام افراد موجود در یک فضا دستگاه مجهز به گیرنده بی‌سیم Wi-Fi را در اختیار داشته باشند. بلکه سیستم جدید به راحتی تعداد همه آنها را محاسبه می‌کند.

محققان برای آنکه تعداد افراد موجود در یک فضا را از طریق سیگنال‌های Wi-Fi شمارش کنند، دو کارت Wi-Fi را در دو طرف اتاقی به وسعت 70 متر مربع قرار دادند. سیستم جدید قادر بود میزان انرژی مصرفی بین دو کارت را محاسبه کند و در نتیجه این سیستم توانست تعداد دقیق افرادی که در اتاق قرار دارند را اعلام کند.

لازم به ذکر است این سیستم تعداد کسانی که پشت در اتاق قرار داشتند را شناسایی کرد و در تمام آزمایش‌های انجام شده، فعالیت خود را با موفقیت به انجام رساند.

مستوفی توضیح داد که سیستم جدید می‌تواند تعداد افرادی که در حال حرکت هستند و هر لحظه موقعیت آنها تغییر می‌کند را نیز به راحتی شمارش کند.

منبع: ایستنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر