jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۸۰۵۶۲۰ ۱۷ خرداد ۱۳۹۴  |  ۲۰:۰۰

اگر به خاطر داشته باشید، مایکروسافت چندی پیش سرویس تشخیص سن از روی عکس را پس از راه‌اندازی در قالب اپلیکیشنی راهی فروشگاه نرم‌افزاری ویندوز فون کرد. این در حالیست که بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی کاربران، ردموندی ها به تازگی وب‌سایتی را راه‌اندازی کرده‌اند که قادر است دوقلوها را تشخیص دهد.

تشخیص دوقلوها؛ سرویس جدید مایکروسافت

به گزارش جام جم کلیک: ردموندی ها سرویس جدید خود را مبتنی بر پروژه تشخیص چهره آکسفورد توسعه داده‌اند که از پلتفرم ابری Azure قدرت گرفته است. توسعه دهنده این سرویس، مت ولوسو، کل این پروژه را تنها در چهار ساعت ساخته است.

هرچند سرویس تشخیص سن از روی عکس ردموندی ها در برخی مواقع با تلورانس فراوان این کار را انجام می‌داد، با این حال تشخیص دوقلوها به دلیل بهره‌گیری از الگوریتم‌های قدرتمندتر این وظیفه را دقیق‌تر انجام می‌دهد. کاربران ابتدا باید دو عکس را آپلود کنند، سپس این سرویس شروع به آنالیز عکس‌ها می‌کند تا ببیند آنها به چه میزان با یکدیگر مطابقت دارند. در مرحله آخر نتیجه به شما در قالب درصد ارائه خواهد شد.

در وبلاگ رسمی این سرویس آقای Mat Velloso، به طور کامل توضیح داده که چگونه می‌توان بر پایه پلتفرم ابری Azure ظرف چند ساعت سرویس‌های خارق‌العاده‌ای ایجاد کرد. هرچند این روبات در حال حاضر می‌تواند کاربران را سرگرم کند، با این حال ساکنین ردموند قصد توسعه و هوشمند کردن آن را دارند. بدون شک با کاهش ضریب خطای تشخیص، از این برنامه می‌تواند در علوم مختلفی همچون پزشکی، اجرای قانون و برقراری امنیت عمومی استفاده کرد.

منبع: فارنت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر