jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۸۰۴۳۸۹   ۱۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۷:۳۷

در حال حاضر کمپانی‌های Corsair و Kingston کیت رم DDR4 خود را مبتنی بر DIMM با ظرفیت ۱۶ گیگابایتی معرفی کرده‌اند؛ حال نوبت شرکت پاتریوت است که اخیرا کیت رم جدیدی از سری Viper معرفی کرده است.

معرفی کیت رم 16 و 128 گیگابایتی از سری Viper 4 توسط پاتریوت

به گزارش جام جم کلیک: DIMM مخفف dual in-line memory module است و رم‌هایی از نوع DDR را شامل می‌شود، اما RIMM مخفف Rambus in-line memory module است که شامل رم‌های RD می‌شود. در حقیقت DIMM در 3 استاندارد متفاوت ساخته شده است. نه تنها DIMM از نوع DDR با استاندارد سیستم DDR2 ناسازگار است، بلکه حتی در سوکت مخصوص به آن هم وارد نمی‌شود. خوشبختانه سیستم‌های DDR و DDR2 دیگر استفاده نمی‌شوند و رایانه‌های مدرن همه به سیستم DDR3 مجهز هستند.

حال رم‌های جدیدی که شرکت پاتریوت معرفی کرده با توان ۲۴۰۰ مگاهرتز، با تایمینگ‌های ۳۱-۱۶-۱۶-۱۴ و ولتاژ ۱.۲ ولت و پروفایل XMP اینتل اجرا می‌شود. اینتل پروفایل‌های Extreme Memory Profile یا XMP را به عنوان پروفایل‌های اضافه‌ توسعه داده تا سازندگانی که رم‌هایی برای سرعت‌های بالاتر تولید کرده‌اند، از آن استفاده کنند. بنابراین در بیشتر رم‌ها یک پروفایل XMP هم ذخیره شده است.

رم‌های جدید پاتریوت صرفا برای کلاکینگ طراحی شده‌اند؛ این شرکت مدعی شده که طراحی رم‌های جدید عملکرد خوبی را ارائه‌ می‌کنند. این رم‌ها با گارانتی مادام‌العمر عرضه می‌شوند که تنها در صورت وارد شدن ضربه‌ی فیزیکی، گارانتی آن‌ها از بین می‌رود.

شرکت Kingston مدعی شده که به زودی کیت رم ۱۲۸ گیگابایتی را با فرکانس ۳۰۰۰ مگاهرتز ارائه می‌کند، از سوی دیگر شرکت Corsair نیز کیت رم‌های خود را با فرکانس‌های ۲۶۶۶ و ۲۴۰۰ گیگاهرتز و تایمینگ‌های ۳۱-۱۶-۱۶-۱۴ معرفی کرده که با این اوصاف رم‌های جدید پاتریوت با فرکانس ۲۴۰۰ مگاهرتز در رده‌ی رم‌های پرسرعت قرار نمی‌گیرند.

شرکت پاتریوت زمان عرضه‌ی این رم‌ها را سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۵ اعلام کرده که در زمان عرضه نیز اطلاعات بیشتری را از این کیت در اختیار مشتریان قرار خواهد داد. هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت کیت رم جدید پاتریوت در دسترس نیست اما احتمالا با قیمت بالا به بازار عرضه شوند.

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها