jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۴۲۷۷   ۱۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۹:۲۸

گوگل در مطلب تازه ای که در وبلاگ خود منتشره کرده از نوسازی تنظیمات حریم شخصی حساب های خود خبر داده است که بر اساس آن «اطلاعاتتان را امن و تحت کنترل شما نگه می دارد» و فیسبوک نیز ویژگی حریم شخصی پیشرفته را برای افزایش امنیت کاربران و اطلاعات آنها ارائه کرده است.

تنظیمات جدید گوگل و فیسبوک برای افزایش امنیت کاربران

به گزارش جام جم کلیک: گوگل یک مرکز کنترل یکپارچه را تحت عنوان My Account (حساب من) ایجاد کرده است که تمام پیوندها به تنظیمات امنیتی و حریم شخصی کاربران را یکجا گرد هم آورده است.

به گفته «گوئمی کیم»، مدیر تولید گوگل، این سرویس به کاربران کمک می کند تا به تنظیمات و ابزارهایی که به تامین امنیت داده های آنها کمک می کنند، حفاظت از حریم شخصی، و تصمیم گیری درباره اطلاعاتی که کار با خدمات مختلف گوگل را راحت تر می کنند، دسترسی سریع تری داشته باشند.

کنترل بر اطلاعات شامل مواردی از جمله جزئیات اولیه نمایه همچون شناسه کاربری و گذرواژه، مدیریت دستگاه های مجاز متصل، مشاهده تبلیغات مورد علاقه، و تنظیمات زبان می شود. در واقع در این به روز رسانی هیچ کدام از این تنظیمات تغییر و تحولی نداشته اند، بلکه تنها همه آنها در یک جا جمع شده اند. البته در هر یک از این تنظیمات توضیح داده می شود که چرا گوگل می خواهد داده ها را جمع آوری کند. برای مثال، در قسمت «جاهایی که رفته اید» (places you go) توضیح داده می شود که جمع آوری تاریخچه موقعیت کاربران به فراهم کردن جستجوهای بهبودیافته در نقشه، مسیرهای رفت و آمد و غیره کمک می کند.

در یادداشت وبلاگ گوگل به پژوهشی از سوی موسسه پیو اشاره شده است که در آن 93 درصد افراد گفته اند «فکر می کنند که کنترل دسترسی به اطلاعات شخصیشان مهم است»، در حالی که تنها 9 درصد پاسخگویان «احساس می کنند کنترل زیادی بر آن» دارند.

بیزینس اینسایدر ادامه می دهد به همان میزان که کاربران بیش از پیش نسبت به داده هایی که توسط شرکت ها نگهداری می شوند آگاهی پیدا می کنند، فشار بیشتری را به شرکت ها برای شفافیت بیشتر درباره پردازش داده ها و فراهم کردن کنترل بیشتر بر آنها نیز وارد می کنند. در همین راستا، گوگل تنها شرکتی نیست که موضوع حریم شخصی را مورد توجه قرار داده است، بلکه فیسبوک نیز از ویژگی حریم شخصی پیشرفته جدیدش خبر داده است.

اکنون این شبکه اجتماعی به کاربرانش اجازه می دهد که کلیدهای رمزگذاری (Encryption) را به صفحاتشان اضافه کنند تا دیگران نیز به استفاده از رمزگذاری برای ارتباط با آنها تشویق شوند. علاوه بر این، در صورت تمایل کاربران، ایمیل هایشان به شکل رمزگذاری شده ارسال می شود. البته خود مسئله رمزگذاری نیز این روزها مورد بحث جدی است، چرا که مقامات دولتی نگرانند که استفاده از رمزگذاری های قدرتمند کشف جرایم را دشوارتر کند و در مقابل نیز متخصصان امنیتی تضعیف عمدی رمزگذاری را باعث به خطر افتادن امنیت اطلاعات کاربران در برابر هکرها می دانند.

منبع: تابناک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر