تاخیر در عرضه کلاه ایمنی هوشمند برای موتور سیکلت

کلاه ایمنی هوشند برای موتورسواران

شرکت اسکولی (Skully) اعلام کرد پروژه ارائه کلاه ایمنی هوشمند این شرکت با تاخیر روبرو شده است و افرادی که در طرح 1500 دلاری دریافت اولیه آن ثبت نام کرده‌اند، باید همچنان منتظر بمانند.
کد خبر: ۸۰۱۴۲۵
کلاه ایمنی هوشند برای موتورسواران

جام جم کلیک: بسیاری از موتور سواران مشکل عمده‌ای با ساختار مسیریابی دارند و اگر بخواهند از ساختارهای نقشه‌خوان برای مسیر خود استفاده کنند باید هر چند کیلومتر یک بار به کنار جاده رفته و مسیر خود را بررسی کنند. دیگر مشکلی که بیشتر موتورسواران با آن روبرو هستند نیز دید محدود نسبت به محیط عقب موتور است، در ماشین‌ها آینه وسط این منطقه را پوشش می‌دهد ولی در موتورها چنین امری وجود ندارد.

حال فناوری بار دیگر پا پیش نهاده است تا این مشکل را نیز حل کند و به این ترتیب به زودی شاهد عرضه کلاه ایمنی هوشمند برای موتورسیکلت‌ها خواهیم بود. این کلاه ایمنی هوشمند به امکانات بسیار ویژه‌ای مجهز است که مهم‌ترین آن‌ها وجود دوربین در پشت کلاه و نمایش تصویر آن در نمایشگر مقابل چشمان راننده و همچنین وجود سیستم مسیریابی و نمایش اطلاعات در عینک ویژه موجود بر روی این کلاه است.

این کلاه قرار بود به زودی به مصرف‌کنندگانی که از پیش برای دریافت نخستین نسخه آن ثبت نام کرده بودند تحویل گردد ولی مدیر ارشد اجرایی شرکت سازنده این کلاه ایمنی یعنی شرکت اسکولی، در بیانیه‌ای اعلام کرد که عرضه این محصول با تاخیر همراه خواهد بود و زمان عرضه دقیق آن معلوم نیست.

جالب است بدانید که کسانی که نخستین دریافت کنندگان این کلاه ایمنی خواهند بود، هر یک مبلغ 1500 دلار را برای این کلاه هوشمند پرداخت کرده‌اند. به احتمال فراوان مدتی پس از عرضه اولیه این محصول شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود ولی بعید به نظر می‌رسد که این کلاه ایمنی حتی پس از کاهش قیمت نیز دارای قیمت معقول برای تمامی موتورسواران باشد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها