jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۸۰۰۷۰۱   ۰۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۰۵

سؤالات امنیتی که سایت‌های مختلف برای دسترسی به ایمیل، حساب‌های مختلف و ... طراحی می‌کنند، بر خلاف تصور کاربران ایمنی آنها را تامین نمی‌کند.

سؤالات امنیتی سایت‌ها، حساب‌های کاربری را ایمن نمی‌کند

به گزارش جام جم کلیک: در جریان بررسی‌هایی که به تازگی توسط گوگل انجام شده، میلیون‌ها پرسش و پاسخ امنیتی که برای حساب‌های کاربری مختلف توسط کاربران در نظر گرفته شده بررسی شده و مشخص گردیده پاسخ بسیاری از آنها آن‌قدر ساده است که هکرها می‌توانند این جواب‌ها را حدس بزنند.

تحقیقات گوگل نشان می‌دهد که پاسخ به این سؤالات به طور کلی به دو دسته تقسیم می‌شود.

یا کاربران پاسخ سوالاتی را که تنظیم کرده اند به یاد نمی‌آورند و یا پاسخ‌های آنها آن‌قدر ساده است که هر کسی با چند بار حدس زدن می‌تواند به نتیجه برسد.

بر همین اساس ۴۰ درصد از افراد انگلیسی زبان ساکن آمریکا در زمان نیاز نتوانسته‌اند سؤال امنیتی تنظیم شده را به خاطر بیاورند.

بررسی‌های ریاضی گوگل نشان داده هر هکر با ۱۰ بار حدس زدن توانسته با درصدهای زیر به موفقیت برسد:

در ۲۴ درصد موارد ده‌بار حدس زدن به یافتن نام کوچک معلم فرد منجر شده است.
در ۲۱ درصد موارد ده‌بار حدس زدن به یافتن نام میانی پدر فرد منجر شده است
در ۳۹ درصد موارد ده‌بار حدس زدن به یافتن نام شهر محل تولد فرد منجر شده است.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها