jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۷۹۹۶۲۵   ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۷:۴۲

نتایج مطالعه محققان ایرانی نشان داد

ریشه کنی مغناطیسی تومور سینه

نتایج مطالعه محققان ایرانی نشان می دهد که قرار گرفتن در معرض میدان مغناطیسی متناوب با فرکانس یک هرتز و شدت میدان 100 میلی تسلا به مدت 360 دقیقه در روز طی چهار هفته، رشد تومور سینه را متوقف کرده و بافت باقیمانده از تومور را از بین می برد.

ریشه کنی مغناطیسی تومور سینه

به گزارش جام جم آنلاین از پژوهشکده سرطان سینه، دکتر علیرضا مجید انصاری، متخصص بیوتکنولوژی دارویی گفت: نتایج این تحقیق در ژورنال «BMC Cancer» چاپ شده و در سال 2011 بر روی موش های مبتلا به تومور سینه که به واسطه تزریق «سل لاین» متصل به ماده رنگی «لوسیفر» از توموری شده بودند، انجام شد.

وی افزود: میدان های مغناطیسی نوسان کننده با فرکانس پایین (ELF) اولین بار در کودکانی که در نزدیکی کابل های فشار قوی مبتلا به سرطان خون اطفال می شدند، شناسایی شد که در کابل های فشار قوی امواج الکترو مغناطیسی با فرکانس پایین و میدان های مغناطیسی با فرکانس پایین اثر گذاری داشتند.

انصاری گفت: در سال های بعد این میدان ها مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و کم کم به صورت ابزاری به جهت اثر گذاری بیولوژیک مورد تحقیق و مطالعه قرار گرفت.

سرپرست گروه پژوهشی طب مکمل و جایگزین در سرطان پژوهشکده سرطان سینه افزود: نتایج تحقیق حاضر نشان از توقف تومور سینه در موش ها و نکروزه شدن باقیمانده تومور در بافت است.

وی گفت: این پدیده در شرایطی اتفاق افتاده است که اندام ها و بافت های سالم طی بررسی های دقیق هیچ تغییر منفی نداشته و این مداخله فاقد هر نوع عارضه جانبی است.

لازم به ذکر است که زمان در معرض بودن روزانه اهمیت ویژه ای در این مطالعه دارد چرا که زمان های کمتر از 360 دقیقه اثر عکس در فرآیند مهار تومور داشته است.

انصاری به مطالعه دیگر درهمین خصوص که در ژورنال PLOS one در سال 2013 به چاپ رسیده است اشاره کرد و افزود: در این مطالعه این میدان ها با فرکانس 5/7 هرتز و شدت 400 میلی تسلا به صورت درون بدنی و بیرون بدنی بر روی سرطان ملانوما در مدل موشی متاستاتیک بررسی شده است.

سرپرست گروه پژوهشی طب مکمل و جایگزین در سرطان پژوهشکده سرطان سینه افزود: در این مدل نیز نشان داده شده است که به کمک میدان مغناطیسی گفته شده، متاستاز متوقف و طول عمر حیوان به طور قابل توجهی افزایش داشته است.

انصاری افزود: مطالعه حاضر نشان می دهد که تقویت سیستم ایمنی بر علیه سرطان و سوق سیستم به سمت آپاپتوز (مرگ برنامه ریزی شده سلول) یکی از مکانیسم های ایجاد شده توسط میدان متناوب است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

نیازمندی ها