jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۹۸۹۸۷   ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۲۰

این نرم افزار به کاربران اجازه میدهد تا در یک محیط بسیار جذاب و ساده و در عین حال با امکانات خوب اقدام به تولید ویدئوهایی از نوع هایپرلپس کنند. این اقدام مایکروسافت را شاید باید به عنوان یک اقدام در رقابت با اینستاگرام دانست.

نرم‌افزاری برای رقابت مایکروسافت با اینستاگرام

به گزارش جام جم کلیک: در حالی که اینستاگرام در عرصه موبایل این ابزار را فراهم کرده است، اکنون مایکروسافت قصد دارد تا با این ابزار جدید خود نشان دهد که عرصه دسکتاپ همچنان برای مایکروسافت است.

اگر با مفهوم ویدئوی هایپرلپس آشنا نیستید، قطعا تا به حال چندین بار یک ویدئوی هایپرلپس را دیده اید. به شکل خلاصه باید گفت که این دست از ویدئو ها همانند همان ویدئوهایی هستند که از حرکات سریع آدمها یا ماشین ها و ابرها در آسمان دیده ایم.

این تکنیک عبارتست از مثلا عکاسی در 24 ثانیه و هر ثانیه یک شات، و سپس قرار دادن این 24 شات یا فریم در یک ثانیه. به این ترتیب شما 24 ثانیه از سوژه را که مثلا میتواند یک خیابان باشد، در یک ثانیه گنجانده اید و یک ویدئو هایپرلپس ایجاد کرده اید.

چندی پیش اینستاگرام ابزار هایپرلپس خود را برای موبایل معرفی کرد که بسیاری آن را مهمترین نرم افزار اینستاگرام ارزیابی کردند. ابزاری که به کاربران اجازه میدهد تا با موبایل خود کلیپ های فوق العاده زیبا و جذاب ایجاد کنند.

اکنون مایکروسافت ابزار هایپرلپس خود را تحت عنوان Microsoft Hyperlapse Pro معرفی کرده است که از اینجا میتوانید آن را دانلود کنید. این ابزار با همه نسخه های ویندوز همخوان است اما تنها در نسخه 64 بیتی عرضه شده.

روند نصب نرم افزار بسیار ساده بوده و هیچ نکته خاصی در بر ندارد و واسط کاربری نرم افزار بسیار ساده و جمع و جور است. روند ساخت ویدئوی هایپرلپس در این ابزار به چهار بخش تقسیم شده است. در ابتدا ایجاد یک پروژه جدید و وارد کردن یک ویدئو با فرمت معتبر و قابل قبول. این ابزار از فرمت های mp4، mov و wmv پشتیبانی میکند. در نتیجه اگر ویدئوی منبع شما با یک فرمت دیگر است باید ابتدا آن رابه این فرمت ها تبدیل کنید.

بعد از آن ویدئو لود میشود و میتوانید آن را در واسط کاربری نرم افزار پخش کنید. بعد از آن باید ابتدا و انتهای پروژه و ویدئوی خود را مشخص سازید. کلیک بر روی دکمه Next شما را به بخش تنظیمات در این بخش میتوانید بسیاری از فاکتورها و همچنین طول احتمالی خروجی را تعیین کنید. برای مثال تغییر فاکتور سرعت که شما و طول ویدئو را به شکل مستقیم تحت تاثیر قرار میدهد.

اگر ویدئو با یک دوربینی که این برنامه از آن پشتیبانی میکند ضبط شده باشد، برای مثال GoPro Hero 4 در نتیجه از تنظیمات بیشتری مانند سوییچ بین الگوریتم های Smoothing برخوردار خواهید بود.

در تب بعدی ویدئوی شما با توجه به تنظیمات صورت گرفته پردازش میشود و میتوانید در همان واسط کاربری آن را تماشا کنید و طبعا بعد از ذخیره میتوانید آن را با سایر پلیرها نیز مشاهده کنید. تنها اشکال کار آن است که واترمارک مربوط به نرم افزار بر روری ویدئو نمایش داده میشود که هنوز گزینه ای برای حذف آن موجود نیست.

این نرم افزار نشانی از رقابت مایکروسافت با اینستاگرام است و جالب آنکه یک نسخه بتا اندرویدی نیز برای این ابزار معرفی کرده است که برای برخی دستگاه ها موجود است و برای ستفاده از آن باید عضو گروه دوست دار این نرم افزار در Google Plus شوید.

منبع: تابناک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها