jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۹۴۶۶۵ ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۳:۵۰

شاید مجبور شوید برای زنده ماندن روزانه چند ساعت پیاده‌روی کنید

راه بروید تا قلب مصنوعی شما شارژ شود

متخصصان در حال ساخت سیستم ویژه‌ای هستند که با اتصال به پای انسان می‌تواند انرژی کسب شده از حرکت پا در هنگام راه رفتن را به باتری مخصوصی که قرار است برای قلب مصنوعی به کار گرفته شود انتقال دهد.

راه بروید تا قلب مصنوعی شما شارژ شود

جام جم کلیک: روزی فرا می رسد که افرادی که قلب مصنوعی دارند مجبور می شوند برای زنده ماندن روزانه چند ساعت پیاده روی کنند، این کار صرفا به خاطر این نیست که ورزش کردن برای سلامتی آن‌ها مفید است بلکه به این دلیل است که این قدم زدن باعث شارژ شدن این عضو مصنوعی در بدن آن‌ها می‌شود. یک تیم تحقیقاتی دانشگاهی در ایالات متحده در حال ساخت دستگاهی هستند که موجب تولید انرژی از طریق راه رفتن ‌می‌شود و این انرژی تولیدی را به منظور استفاده قلب مصنوعی به بدن باز می‌گرداند. این دستگاه در واقع یک بند طبی است که به واسطه یک موتور به مفصل پا وصل می‌شود و بدین ترتیب این موتور می‌تواند با خم شدن زانو، انرژی تولید کند. مدل مشابه این محصول که حاصل تلاشی چند ساله است نیز به صورت یک کفش است که می‌تواند از طریق راه رفتن تولید انرژی کند.

بر اساس اظهارات این تیم، تبدیل کردن این بند به پوششی نرم و قابل استفاده چالشی بسیار سخت بوده است. آزمایش کننده اصلی این محصول در این باره بیان کرد: « این محصول اکنون به اندازه‌ای راحت است که می‌توان برای مدت زمان زیادی از آن استفاده کرد.» همچنین این تیم در ابتدای سال 2015 سیستمی طراحی کردند که به واسطه آن انرژی حاصل از راه رفتن به الکتریسیته تبدیل می‌شود و می تواند باتری لیتیوم یونی قلب را شارژ کند.

همانطورکه می‌توان حدس زد، این محصول هنوز قادر به تامین انرژی دستگاه های طبی قابل کاشت در بدن نیست اما این گروه امیدوارند که در تلاش های آینده خود بتوانند الکتریسیته تولید شده توسط این دستگاه را به صورت بی‌سیم به قلب برسانند.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

رمزگشایی از طرح آمریکا برای بستن سفارت در عراق

طی روزهای اخیر عراق با چالش جدیدی در قالب تهدید آمریکا به خارج کردن دیپلمات های خود از این کشور، تعطیلی سفارتش در بغداد و حمله به نیروهای به اصطلاح همسو با ایران به عنوان عاملان حملات متعدد به اماکن، هیات ها و کاروان های نظامی آمریکایی مواجه است.

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

کرونا در مدرسه از اثبات تا انکار

درباره این‌که بالاخره مدارس منشأ انتقال ویروس کرونا هستند یا خیر و آیا از زمان بازگشایی مدارس تا امروز دانش آموزان در محیط مدرسه مبتلا شده‌اند یا نه، میان مسؤولان بهداشتی وآموزشی کشور و افکار عمومی اتفاق‌نظر وجود ندارد.

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

در انتخابات آمریکا چه می گذرد؟

اگر به سابقه انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا توجه کنید متوجه خواهید شد که نامزدهای هر دو حزب تا روزهای آخر از ترفند های مختلفی استفاده می کنند ولی در سالیان گذشته یکی از موضوعاتی که بسیار مهم بود و در رقابت ها شاخص شد موضوع ایران بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر