jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۹۳۸۶۵   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۹:۴۵

به نظر میرسد مایکروسافت که ویژگی حاشیه های شفاف و بلوری در پنجرهها، منوی استارت و نوار ابزار که در ویندوز 7 وجود داشت و در ویندوز 8 کنار گذاشته بود را قرار است دوباره در ویندوز 10 استفاده کند. علاوه بر آن، تغییرات و نوآوری­های دیگری نیز از صداها گرفته تا بهبود کورتانا در نمونه تازه نسخه آزمایشی ویندوز 10 رونمایی شده‌اند.

خلاقیت‌های مایکروسافت در واپسین روزهای انتشار ویندوز 10

به گزارش جام جم کلیک: مایکروسافت در جریان معرفی رسمی بیلد 2015 گفته است که بازگشت این ویژگی به علت درخواست‌های کاربران بوده است. مایکروسافت قصد دارد در فضای کلی سیستم عامل شفافیت معمولی را در حد 50 درصد فعال کند و 50 درصد دیگر به افکت بلورهای شبنم مانند، اختصاص پیدا می‌کند و چنان‌چه افکت بلور برای کاربران جذاب باشد، محدوده‌های بیشتری به آن اختصاص پیدا می‌کنند و حتی ممکن است به جای شفافیت معمولی قرار بگیرد.

در نمایش دیگری از بیلد جدید ویندوز 10 می‌توانید تغییراتی را در «کاشی‌های زنده» (Live Tiles) ببینید. حرکت رفت و برگشت کاشی‌ها که قبلا به شکلی ساده نمایش داده میشد نیز اکنون به صورت سه بعدی طراحی شده است.

مایکروسافت همچنین رابط کاربری دستیار دیجیتال «کورتانا» را تا حد زیادی بهبود داده است. اکنون کورتانا تا حد زیادی با عملکرد جستجوی منوی استارت یک پارچه شده و دسترسی به تنظیمات و گزینه­‌ها نیز بسیار سریع شده است. همچنین قابلیت «پاسخ آنی بینگ» به شما امکان می‌دهد سوال‌هایی همچون «قد برد پیت چه قدر است» یا «ساعت در لندن» را بپرسید. ظاهر سیاه و سفید آن نیز با تغییرات تم مایکروسافت که برای ویندوز 10 ساخته، هماهنگ است.

مایکروسافت بهبودهای قابل توجهی را نیز در کنتینیوم و نسخه تبلت ایجاد کرده است. نوار وظیفه مخصوص تبلت بسیار ساده‌تر شده و استارت اسکرین نیز بیشتر شبیه ویندوز 8 شده است. به نظر می­‌رسد که مایکروسافت تا حد زیادی به بازخوردهایی که درباره ویندوز 10 دریافت کرده، پاسخ داده است.

این پیش‌نمایش، صداهای تازه پیشفرض ویندوز را نیز شامل می‌شود. برخی از این صداها که اخیرا فاش شده‌اند، یادآور آهنگ ابتدای اجرا شدن ویندوز 95 هستند.

در حالی که اغلب این تغییرات جزئی هستند، اما نشان می‌دهند که ویندوز 10 راه زیادی تا کامل شدن دارد. این در حالی است که مایکروسافت وعده داده نسخه نهایی را تابستان ارائه کند و مدیرعامل AMD نیز اخیرا اشاره کرده است که احتمالا ویندوز 10 اواخر جولای (اواسط مرداد) عرضه شود.

منبع: تابناک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر