jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۹۳۸۶۵   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۹:۴۵

به نظر میرسد مایکروسافت که ویژگی حاشیه های شفاف و بلوری در پنجرهها، منوی استارت و نوار ابزار که در ویندوز 7 وجود داشت و در ویندوز 8 کنار گذاشته بود را قرار است دوباره در ویندوز 10 استفاده کند. علاوه بر آن، تغییرات و نوآوری­های دیگری نیز از صداها گرفته تا بهبود کورتانا در نمونه تازه نسخه آزمایشی ویندوز 10 رونمایی شده‌اند.

خلاقیت‌های مایکروسافت در واپسین روزهای انتشار ویندوز 10

به گزارش جام جم کلیک: مایکروسافت در جریان معرفی رسمی بیلد 2015 گفته است که بازگشت این ویژگی به علت درخواست‌های کاربران بوده است. مایکروسافت قصد دارد در فضای کلی سیستم عامل شفافیت معمولی را در حد 50 درصد فعال کند و 50 درصد دیگر به افکت بلورهای شبنم مانند، اختصاص پیدا می‌کند و چنان‌چه افکت بلور برای کاربران جذاب باشد، محدوده‌های بیشتری به آن اختصاص پیدا می‌کنند و حتی ممکن است به جای شفافیت معمولی قرار بگیرد.

در نمایش دیگری از بیلد جدید ویندوز 10 می‌توانید تغییراتی را در «کاشی‌های زنده» (Live Tiles) ببینید. حرکت رفت و برگشت کاشی‌ها که قبلا به شکلی ساده نمایش داده میشد نیز اکنون به صورت سه بعدی طراحی شده است.

مایکروسافت همچنین رابط کاربری دستیار دیجیتال «کورتانا» را تا حد زیادی بهبود داده است. اکنون کورتانا تا حد زیادی با عملکرد جستجوی منوی استارت یک پارچه شده و دسترسی به تنظیمات و گزینه­‌ها نیز بسیار سریع شده است. همچنین قابلیت «پاسخ آنی بینگ» به شما امکان می‌دهد سوال‌هایی همچون «قد برد پیت چه قدر است» یا «ساعت در لندن» را بپرسید. ظاهر سیاه و سفید آن نیز با تغییرات تم مایکروسافت که برای ویندوز 10 ساخته، هماهنگ است.

مایکروسافت بهبودهای قابل توجهی را نیز در کنتینیوم و نسخه تبلت ایجاد کرده است. نوار وظیفه مخصوص تبلت بسیار ساده‌تر شده و استارت اسکرین نیز بیشتر شبیه ویندوز 8 شده است. به نظر می­‌رسد که مایکروسافت تا حد زیادی به بازخوردهایی که درباره ویندوز 10 دریافت کرده، پاسخ داده است.

این پیش‌نمایش، صداهای تازه پیشفرض ویندوز را نیز شامل می‌شود. برخی از این صداها که اخیرا فاش شده‌اند، یادآور آهنگ ابتدای اجرا شدن ویندوز 95 هستند.

در حالی که اغلب این تغییرات جزئی هستند، اما نشان می‌دهند که ویندوز 10 راه زیادی تا کامل شدن دارد. این در حالی است که مایکروسافت وعده داده نسخه نهایی را تابستان ارائه کند و مدیرعامل AMD نیز اخیرا اشاره کرده است که احتمالا ویندوز 10 اواخر جولای (اواسط مرداد) عرضه شود.

منبع: تابناک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت خشکیده

مدیریت خشکیده

خشکسالی، شکارچی حیات وحش شده‌ است، فلامینگوها در بختگان زمینگیر شده‌اند و دوستداران محیط‌زیست برای نجات آنها به تکاپو افتاده‌اند، اما این داستان تلخ محدود به بختگان و جوجه فلامینگوها نیست.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر