jamejamclick
کلیک کامپیوتر کد خبر: ۷۹۳۳۵۸   ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۰۲

سرانجام مایکروسافت در کنفرانس ویژه توسعه‌دهندگان خود از تغییرات ویندوز 10 می‌گوید؛ این کمپانی با ارائه ارقامی بزرگ از وسعت ویندوز 10 خبر داد، طبق آخرین تغییرات کنفرانس، حدود یک میلیارد دستگاه در سراسر دنیا قابل بروزرسانی به این ویندوز هستند.

یک میلیارد دستگاه قابل بروزرسانی به ویندوز 10 است

به گزارش جام جم کلیک: مایکرسافت پس از تغییرات عمده‌ی خود در ویژوال استودیو، به ویندوز 10 مراجعه کرده و از قابلیت‌های بی‌نظیر آن می‌گوید. تری مایرسن، مدیر ویندوز اعلام کرد که تعداد یک میلیارد دستگاه در سراسر دنیا قابل بروزرسانی به این نسخه از ویندوز هستند؛ این درحالی است که کاربران گوگل پلی و کیت‌کت کمتر از ۵۰۰ میلیون هستند، حتی تعداد کاربرها و دستگاه‌های قابل بروزرسانی به سیستم‌عامل اپل نیز از این تعداد کمتر است. علاوه بر این مایکروسافت اعلام کرد که کاربران ویندوز به صورت مجانی می‌توانند به ویندوز ۱۰ بروز رسانی کنند.

مایکروسافت باور دارد که با ارائه بروزرسانی مجانی برای کاربران ویندوز، ایده‌های جدید و برنامه‌هایی برای کاربران کسب و کار می‌تواند به اهداف بزرگ خود دست یابد. به عنوان مثال، حدود ۱۵ ماه طول کشید تا ۲۰۰ میلیون نسخه از ویندوز ۸ را بفروشد، البته این کمپانی امیدوار است این ارقام برای ویندوز ۱۰ بهبود یابد. رسیدن مایکروسافت به اهداف خود به این معنی نیست که ویندزو ۱۰ را فقط بر روی دستگاه‌های جدید ارائه خواهد کرد، دستگاه‌های قدیمی با سیستم‌عامل‌های قدیمی نیز قابل بروزرسانی به این نسخه از سیستم‌عامل هستند. کمپانی‌های بسیاری زیرساخت‌های خود را بر پایه‌ی ویندوز بنا نهاده‌اند، به طوری حتی مشتاق به تعویض پلتفرم خود در طول زمان نبوده‌اند. اگر مایکروسافت این کمپانی‌ها را به ویندوز ۱۰ بروزرسانی کند، می‌توان گفت اکوسیستمی جدید و وسیع ایجاد خواهد شد که قادر است تمامی دستگاه‌ها را مدیریت کند.

افراد بسیاری توسط ویندوز ۱۰ خواهند توانست به سرویس‌های متنوعی دست یابند و خبر خوش این که توسعه دهندگان بیشتری بیش از هر زمان به این نسخه از ویندوز جذب خواهند شد. نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع: زومیت

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر