jamejamclick
کلیک ابزارهای هوشمند کد خبر: ۷۹۱۰۴۰ ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۹:۱۵

پژو سیتروئن و آی بی ام برای متصل کردن خودروها به اینترنت و فراهم کردن امکان خرید و دسترسی به شبکه‌های خدماتی علاوه بر نقشه و سرگرمی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

همکاری پژو و آی بی ام برای ارایه خدمات فناوری

به گزارش جام جم کلیک: مفاد مالی شراکت جدید هفت ساله میان این دو شرکت فاش نشده است. توافق برای طراحی انواع جدید از خدمات ارزش افزوده برای خودروها بر مبنای شراکت اولیه ای است که یک سال قبل میان دو شرکت اعلام شد.

این شرکتها در بیانیه مشترکی اعلام کردند قصد دارند خدمات و برنامه‌های مدیریت ترافیک و نگهداری خودرو را برای رانندگان و سرنشینان طراحی کنند.

بنظر می‌رسد این شراکت فراتر از عرضه امکاناتی مانند ناوبری، دستیار راننده و سرگرمی باشد که از سوی شرکتهای فناوری مانند گوگل و اپل و خدمات نقشه نوکیا و تام تام رواج یافته اند.

به گفته یک مدیر آی بی ام، تجزیه و تحلیل نرم افزاری از خودرو و استفاده از شبکه هوشمند از حسگرها برای علائم ترافیکی و چراغ‌های خیابان می‌تواند به مدیریت ترافیک و کاهش آلودگی کمک کند و همچنین اطلاعات مورد نیاز شبکه‌های خدماتی را فراهم کند. از سوی دیگر این خودروها می‌توانند به خرده فروش‌ها هم متصل شوند.

مدیر مشاوره خودروی آی بی ام در اروپا به رویترز گفت: این همکاری یکی از بزرگترین شراکتهایی است که این شرکت رایانه ای تاکنون در صنعت خودرو داشته است.

آی بی ام در سال 2013 هم با شرکت کانتیننتال آلمان که یکی از بزرگترین تامین کنندگان قطعات خودروی جهان است، برای ساخت پلتفرمی که به خودروها امکان می‌دهد موانع پیش رو را شناسایی کنند توافق همکاری امضا کرد.

این شرکت و پژو سیتروئن که دومین خودروساز بزرگ اروپاست، اعلام کرده اند توافق کرده اند مسئولیتهای مربوط به طراحی، فروش و بازاریابی و پیاده سازی خدمات اینترنتی برای مشتریان کنونی و جدید این شرکتها را سهیم شوند.

بر اساس گزارش رویترز، آی بی ام و پژو سیتروئن مرکزی را در پاریس به منظور همکاری برای طراحی مجموعه خدمات جدید دایر کرده اند.

همکاری جدید این دو شرکت بر متصل کردن خودرو به شبکه ای از پلتفرمهایی که آی بی ام با شرکای دیگرش در صنعت خودرو طراحی کرده، متمرکز است.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر