jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۸۷۵۲۷   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۷:۵۸

با وجود تمام اختلافات ریز و درشت دو شرکت اپل و سامسونگ، به نظر می‌رسد این دو همتای آمریکایی و کره‌ای چندان هم به همکاری با یکدیگر بی‌علاقه نیستند.

تراشه‌های A9 اپل از سامسونگ می‌آید

به گزارش بلومبرگ، شرکت اپل تصمیم دارد وظیفه تولید تراشه‌های A9 این شرکت را که قرار است در نسل بعدی تلفن‌های هوشمند اپل مورد استفاده قرار بگیرد، به عهده سامسونگ بگذارد.

شرکت اپل که پیش از این نیز سابقه همکاری طولانی با سامسونگ داشته، سال گذشته بیشتر سهم تولید تراشه‌های A8 خود را به یک تولیدکننده تایوانی با نام TSMC واگذار کرده بود و سهم سامسونگ از کل پردازشگرهای A8 نزدیک به ۴۰ درصد بود.

با وجود این اپل قصد دارد این بار تمام مسئولیت تولید تراشه‌های نسل بعدی خود را در اختیار سامسونگ قرار دهد. به گزارش بلومبرگ، دلیل اصلی این اقدام اپل، استفاده از فناوری ۱۴ نانومتری در تولید این تراشه است که با توجه به سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری جدید سامسونگ در زمینه توسعه فناوری ساخت تراشه‌ها، این شرکت کره‌ای می‌تواند بخوبی از پس آن برآید. با این‌که هنوز در مورد نسل بعدی آیفون اطلاعات دقیقی موجود نیست، اما مشخص است مغز متفکر این تلفن همراه از خط تولید شرکت کره‌ای سامسونگ بیرون خواهد آمد.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازدارندگی منطقه‌ای

بازدارندگی منطقه‌ای

ایران با پیوستن به سازمان همکاری‌ های شانگهای به عضویت پیمان بسیار مهمی درآمد که به لحاظ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و همچنین نظامی می‌تواند بسیار در منطقه تاثیرگذار باشد.

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

شاعری که پدیده شد

شاعری که پدیده شد

جنوب ایران و به ویژه فارس و بوشهر همواره یکی از قطب‌ های شعری کشور بوده است. ادیبان این بخش از ایران‌ زمین در جریان‌ سازی شعر انقلاب نیز نقش بسزایی داشته‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها