jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۸۷۵۲۷   ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۷:۵۸

با وجود تمام اختلافات ریز و درشت دو شرکت اپل و سامسونگ، به نظر می‌رسد این دو همتای آمریکایی و کره‌ای چندان هم به همکاری با یکدیگر بی‌علاقه نیستند.

تراشه‌های A9 اپل از سامسونگ می‌آید

به گزارش بلومبرگ، شرکت اپل تصمیم دارد وظیفه تولید تراشه‌های A9 این شرکت را که قرار است در نسل بعدی تلفن‌های هوشمند اپل مورد استفاده قرار بگیرد، به عهده سامسونگ بگذارد.

شرکت اپل که پیش از این نیز سابقه همکاری طولانی با سامسونگ داشته، سال گذشته بیشتر سهم تولید تراشه‌های A8 خود را به یک تولیدکننده تایوانی با نام TSMC واگذار کرده بود و سهم سامسونگ از کل پردازشگرهای A8 نزدیک به ۴۰ درصد بود.

با وجود این اپل قصد دارد این بار تمام مسئولیت تولید تراشه‌های نسل بعدی خود را در اختیار سامسونگ قرار دهد. به گزارش بلومبرگ، دلیل اصلی این اقدام اپل، استفاده از فناوری ۱۴ نانومتری در تولید این تراشه است که با توجه به سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیارد دلاری جدید سامسونگ در زمینه توسعه فناوری ساخت تراشه‌ها، این شرکت کره‌ای می‌تواند بخوبی از پس آن برآید. با این‌که هنوز در مورد نسل بعدی آیفون اطلاعات دقیقی موجود نیست، اما مشخص است مغز متفکر این تلفن همراه از خط تولید شرکت کره‌ای سامسونگ بیرون خواهد آمد.

کلیک (ضمیمه یکشنبه روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها