یکی از موارد استاندارد برای بررسی مقاومت بدنه تلفن‌های همراه، تست سقوط است و در این بخش می‌توانید مقایسه تست سقوط آیفون 6 و گلکسی اس 6 اج را مشاهده کنید.
کد خبر: ۷۸۴۷۹۶
تست سقوط: آیفون 6 دربرابر گلکسی اس 6 اج

جام جم کلیک: شاید شما هم از طرفداران همراه‌های هوشمند شرکت اپل یا همراه‌های هوشمند شرکت سامسونگ باشید، دراین صورت می‌توانید این رقابت و چالش بین دو پرچمدار این دو شرکت را بررسی کرده و از نتایج آن لذت ببرید. در این بخش می‌توانید به نتایج آزمایش‌های سقوط دو دستگاه تلفن همراه هوشمند نیرومند و در حقیقت دو پرچمدار این دو شرکت یعنی گلکسی اس 6 اج و ایفون 6 دسترسی داشته باشید.

در این آزمایش‌ها، هر دو تلفن همراه یاد شده به‌صورت همزمان و با شرایطی کاملا مشابه مورد آزمایش قرار گرفتند و چهار آزمایش سقوط از ارتفاع کمر انسان (مشابه افتادن گوشی از جیب) بر روی لبه، سقوط از ارتفاع 3 متری، سقوط بر روی صفحه نمایش از ارتفاع یک متری و در نهایت نیز سقوط بر روی صفحه نمایش از ارتفاع سه متری بر روی این این دو مدل اعمال شده که نتایج کسب شده به شرح زیر هستند:

آزمایش سقوط از ارتفاع یک متری بر روی لبه: در این آزمایش هر دو دستگاه به‌خوبی مقاومت خود را به اثبات رساندند و نشان دادند که اگر در حال خارج کردن تلفن همراه از جیبتان، شاهد سرخوردن آن از دستتان باشید، به‌احتمال فراوان آسیب جدی به دستگاه نخواهد رسید زیرا هر دو مدل تنها در لبه‌های خود اندکی خش برداشتند.

سقوط از ارتفاع 3 متری بر روی لبه: این آزمایش عملا ممکن است به سقوط بر روی لبه منتهی نشود زیرا دو دستگاه ممکن است در مسیر سقوط خود، تغییر زاویه بدهند. در این میان نتایج کسب شده بسیار جالب بود. آیفون 6 در این آزمایش با شکسته شدن لنز دوربین خود روبرو شد ولی نمایشگر آن بدون آسیب باقی ماند. با توجه به شیشه‌ای بودن بدنه گلکسی اس 6 اج، عملا انتظار می‌رفت که این دستگاه در این تست بیشترین آسیب را ببیند ولی در نهایت و در کمال ناباوری به‌غیر از چند خش جزئی بر روی بدنه این مدل، رسما هیچ اتفاقی برای آن نیفتاد که این امر اندکی دور از انتظار بود.

سقوط بر روی صفحه نمایش از ارتفاع یک متری: در این آزمایش صفحه نمایش آیفون 6 رسما خرد شد و به این ترتیب مشخص شد که این دستگاه در برخوردهای مستقیم نمایشگر با زمین، ضعیف عمل می‌کند ولی در جبهه مقابل تنها یک خش نسبتا عمیق بر روی نمایشگر گلکسی اس 6 اج باقی ماند و صفحه نمایش بدون شکسته شدن به کار خود ادامه داد.

سقوط بر روی صفحه نمایش از ارتفاع سه متری: در این آزمایش تلفن‌های همراه هوشمند با بدترین نوع سقوط روبرو بودند و نتایج این بخش تقریبا بیش از هر بخش دیگری از آزمایش‌، قابل پیش‌بینی به‌نظر می‌رسید. آیفون 6 در این تست با درهم شکسته‌ شدن کامل نمایشگر و حتی معلوم شدن بخشی از پشت نمایشگر روبرو شد و گلکسی اس 6 اج نیز سرانجام سر تسلیم را فرود آورده و با شکسته شدن صفحه نمایش خود روبرو شد ولی میزان ترک‌های به‌وجود آمده بر روی نمایشگر این مدل، عملا نیمی از میزان ایجاد شده بر روی آیفون در سقوط از فاصله 1 متری هم نبود.

شایان‌ذکر است که این آزمایش‌ها در محیطی مشابه و توسط یک نفر انجام شدند و تمامی سقوط‌ها بر روی سطح بتنی اعمال شده‌اند. در این آزمایش‌ها تنها مقاومت بدنه در برابر سقوط بررسی شده بود و موارد فنی و سرعت اجرای برنامه‌ها و امنیت و ... در این تست‌ها دخالتی نداشتند.

در نهایت نیز تیم انجام دهنده تست تصمیم گرفتند تا در یک آزمایش اضافه، این دو مدل را با ماشین زیر بگیرند که نتیجه این آزمایش بی‌رحمانه این بود که نمایشگر آیفون تقریبا از جای خود در آمد و دیگر کار نمی‌کرد ولی بدنه تقریبا سالم مانده بود و در مورد گلکسی اس 6 اج نیز روکش شیشه‌ای بدنه و لنزدوربین، کاملا درهم شکستند ولی صفحه نمایش تقریبا بدون تغییر مانده و درکمال ناباوری هنوز کار می‌کرد.

آناهیتا عیوض‌خانی
جام جم کلیک

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۶
نرم افزار موبایل
-
۱۷:۱۴ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
این واقعی نیست اپل بهترین گوشی
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۷ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
اپل زمان استیو جابز فقید اپل بود.كیفیت یعنی استیو جابز
نرم افزار موبایل
-
۰۹:۲۲ - ۱۸ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
حیف این دوتا گوشی كه له شدن...هردوتا خوبن به اندازه پولی كه میدی برات كار میكنن شایدم بیشتر...ما ازشون استفاده میكنیم نمیخوایم بخریم كه بزنیم زمین كه محكم باشه...
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۰ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
به نظر من این تست ها زیاد قابل استناد نیست به خاطر اینكه ممكنه از یه زاویه مشخص به زمین برخورد نكنن،
Test Failed!!
امیر عطا
Iran, Islamic Republic of
۲۰:۳۶ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
بنده از تمام مدل های ایفون استفاده كرده و الان هم ایفون 6 دارم و استیو جابز اپل را به هیچ چیز نمیفروشم
*****فقط اپل*****
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۸ - ۲۳ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
دوستان اپل باز هنوز هم نمیخوان باور كنند كه اپل داره بازار رو به بقیه رقبا و نه فقط سامسونگ واگذار میكنه، داستان اپل و سیستم عاملش مثل داستان آمیگا و كومودور در برابر پی سی ها هست، زمان خودشون بهترین بودن اما الان كسی چیزی به اسم كومودور یا آمیگا رو اصلا نمیشناسه.

نیازمندی ها