jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۸۴۴۱۰   ۱۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۳:۴۲

رئیس انجمن فروشندگان سیم‏کارت، گوشی موبایل و تجهیزات جانبی معتقد است که با برداشته‏ شدن تحریم‏های هسته‏ای در صورت رسیدن به توافق نهایی، علاوه بر کنترل واردات گوشی‏ قاچاق، قیمت گوشی‏ها نیز به احتمال زیاد کاهش خواهد یافت.

اثرات توافق لوزان بر قیمت و قاچاق موبایل

به گزارش جام جم کلیک: افشار فروتن اظهار کرد: بحث توافقات صورت گرفته روی بازار موبایل کشور از دو جنبه تاثیر‏گذار خواهد بود؛ در این میان جنبه اول آن به بحث تحریم‌‏ها برمی‏‌گردد و در مورد دوم به دنبال تثبیت و کاهش احتمالی نرخ ارز، قیمت‏‌های این بازار نیز دستخوش تغییر خواهند شد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر با این شیوه می‌‏توان امید داشت که بازار واردات قاچاق تا حد زیادی کنترل شود؛ چرا که اگر شرکت‏‌های مختلف نمایندگی‏‌های خود در ایران را داشته باشند کالاها بدون واسطه و از طریق مبادی قانونی وارد کشور خواهند شد که البته این موضوع نیاز به شرایط مناسب در زمینه تعرفه‏‌های گمرکی نیز دارد.

رئیس انجمن فروشندگان سیم‏کارت، گوشی و تجهیزات جانبی در بخش دیگری از صحبت‏‌های خود اظهار کرد: فراهم‏‌شدن شرایط برای فعالیت فعالان قانونی در نهایت منجر به کمرنگ‏‌شدن بازار واردات قاچاق خواهد شد و این موضوع شرایط بهتری را در بازار موبایل کشور رقم می‏‌زند.

فروتن همچنین عنوان کرد: نکته دیگر آنکه حتی اگر تعرفه‏های فعلی هم کاهش پیدا نکند با ورود نمایندگی شرکت‏‌ها به داخل کشور واردات به مبادی رسمی هدایت می‏‌شود و دیگر بحث کالاهای تقلبی و قاچاق وجود نخواهد داشت.

وی در عین حال اظهار امیدواری کرد که با کاهش نرخ ارز طی ماه‌‏های آتی قیمت گوشی‏‌های تلفن همراه نیز با کاهش مواجه شود.

رئیس انجمن فروشندگان سیم‏کارت، گوشی و تجهیزات جانبی همچنین عنوان کرد: زمانی که کالاها از طریق نمایندگی‏‌های رسمی وارد کشور شوند قطعا بحث حمایت از حقوق مصرف‏‌کننده نیز مورد توجه بیشتری قرار خواهد گرفت و علاوه بر آنکه بر اصالت کالا توجه زیادی می‏‌شود، قطعا خدمات پس از فروش نیز شرایط مناسب‏‌تری داشته و هزینه‌‏های آن هم برای خریدار کاهش پیدا می‏‌کند.

فروتن ادامه داد: اکنون شاید بحثی مانند ضمانت کمتر مورد توجه قرار گیرد و در موارد متعدد خریداران تلفن همراه ترجیح دهند برای پرداخت هزینه کمتر گوشی‏‌های بدون گارانتی خرید کنند، اما در صورتی که برندهای مختلف در ایران دارای نمایندگی‌های رسمی شوند دیگر شاهد چنین مشکلاتی نبوده و حتی هزینه‌های مربوط به این بخش هم کاهش قابل‌توجهی پیدا خواهد کرد.

منبع: ایسنا/دنیای اقتصاد

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

دانشجو همیشه عدالتخواه بوده است

افتخارم این است که همیشه دانشجو بوده و هستم و خواهم بود. تا بوده دانشجو همیشه و در همه جهان فرهیخته، وطن‌دوست و عدالت‌طلب بوده است.

آن 18 نفر در گوانتانامو

آن 18 نفر در گوانتانامو

ترم اول دانشجویی من در خوابگاه خصوصی گذشت، خوابگاهی که از خیلی جهات مثل تمام خوابگاه‌های دیگر بود.

گفتگو

بیشتر
پیش از نبرد با سرطان

اهمیت حفظ توان باروری بیمار پیش از درمان سرطان را در گفت‌وگو با متخصصان مرکز درمان ناباروری ابن‌ سینا بررسی کرده‌ایم

پیش از نبرد با سرطان

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها