jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۸۳۹۶۹   ۱۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۱:۱۳

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر از کاهش ۲۰ هزار تومانی نرخ سکه باوجود افزایش قیمت جهانی طلا خبرداد.

سکه ۲۰ هزار تومان ارزان شد

محمد کشتی آرای در مورد وضعیت بازارهای سکه و طلا گفت: در ایام نوروز خرید و فروش ها بر اساس نرخ قبل از شب عید انجام می شد اما در دو روز اخیر این بازارها تحت تاثیر نتایج مذاکرات هسته ای قرار گرفت.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با اشاره به تاثیر نتایج مذاکرات بر روی قیمت ارز، افزود: همچنین نرخ ارز کاهش یافته و همین امر بر قیمت سکه تاثیرگذاشته و باعث کاهش ۲۰ هزار تومانی نرخ آن شده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که بهای جهانی طلا افزایش یافته است با این وجود باید منتظر نرخ گذاری بانک مرکزی و اعلام نرخ برابری باشیم تا در نهایت طی معاملات صبح روز جاری قیمت ها مشخص شود.

کشتی آرای همچنین با اشاره به اینکه در سال ۹۴ با کاهش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی مواجه شده ایم، تصریح کرد: با این وجود هنوز سمت و سوی تغییر قیمت ها و میزان آن مشخص نشده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر