jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۸۳۲۲۴   ۱۰ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۸

بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی هنوز درمقابل یک حفره امنیتی بسیار خطرناک که بیش از یک سال است کشف شده است، آسیب‌پذیر هستند و این امر به‌صورت مستقیم به نسخه اندروید دستگاه کاربران بستگی دارد.

آسیب‌پذیری نیمی از دستگاه‌های اندرویدی در برابر یک حفره امنیتی

به گزارش جام جم کلیک: این حفره امنیتی ابتدا در سال ۲۰۱۴ کشف شد و پس از یک ماه از شناسایی آن، این موضوع مدنظر مسئولان اجرایی اندروید یعنی شرکت گوگل قرار گرفت.

گوگل بلافاصله برای رفع این حفره اقدام کرد و البته در این راه موفق نیز بود ولی مشکل اصلی اینجا بود که عرضه بسته به‌روزرسانی برای حل این مشکل، تنها در اندرویدهای نسخه ۴.۳ به بالا صورت پذیرفت و این امر موجب شده است تا بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی که سیستم‌عامل نسخه قدیمی‌تر از ۴.۳ را دراختیار دارند در مقابل این حفره امنیتی ناتوان بمانند.

این حفره امنیتی به هکرها اجازه می‌دهد تا با نفوذ به سیستم تلفن همراه هوشمند افراد بتوانند بدون اینکه صاحب دستگاه مطلع گردد برای جایگزین کردن نرم‌افزارهای نصب شده توسط او با بدافزارها اقدام کنند و پس از نخستین کلیک بر روی نرم‌افزاری که کاربر از تغییر آن آگاه نشده است، بدافزار نصب شده کنترل سیستم را برعهده خواهد گرفت. به این ترتیب می‌توان انتظار داشت که بسیاری از دستگاه‌های اندرویدی بدون اطلاع صاحبان آنها آلوده شده باشند.

این نرم‌افزار از طریق دراختیار گرفتن نصب کننده پکیج‌های نرم‌افزاری در سیستم همراه فرد می‌تواند به کارکردن ادامه بدهد و برای جلوگیری از عملکرد آن لازم نیست که یک دستگاه اندرویدی جدید بخرید بلکه می‌توانید با نصب آخرین نسخه از بازار نرم‌افزاری مورد نظرتان، از بسته حفاظتی نصب شده در آن بازار نیز برای رفع این مشکل و حفاظت خود در برابر این حفره امنیتی استفاده کنید.

منبع: رایورز

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر