jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۸۲۴۸۴ ۰۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۲۰:۳۶

گوگل سیستم هوشمندی را ساخته است که مانع از قفل شدن گوشی در هنگام استفاده می‌گردد

همراه اندویدی شما دیگر در دستانتان قفل نخواهد شد

شرکت گوگل دستگاه‌های مجهز به آخرین نسخه از سیستم‌عامل همراه خود یعنی اندروید نسخه 5 را به یک نرم‌افزار هوشمند مجهز می‌کند که تا هنگام قرار داشتن دستگاه در دست کاربر، صفحه نمایش آن قفل نشود.

همراه اندویدی شما دیگر در دستانتان قفل نخواهد شد

جام جم کلیک: حتما برای شما هم پیش آمده است که در هنگام کارکردن با تلفن همراه هوشمند اندرویدی خود با قفل شدن‌های مکرر صفحه نمایش روبرو شوید. بسیاری از افراد با طولانی کردن زمان قفل شدن خودکار دستگاه و یا قرار ندادن رمز برای ورود به تلفن همراه سعی در غلبه بر این مشکل دارند که این امر به نوبه خود مشکل دیگری را به وجود خواهد آورد و امنیت دستگاه با انجام این عمل کاهش یافته و راه برای دستیابی افراد غیرمجاز به اطلاعات شما باز می‌شود. این مشکل در بیشتر موارد در هنگام خواندن کتاب الکترونیکی و یا مقالات اینترنتی به چشم می‌آید و در برخی از موارد به‌شدت عذاب‌آور است.

شرکت گوگل برای این مشکل راهکاری را اندیشیده است که می‌تواند خیال کاربران را از این بابت آسوده سازد. در تلفن‌های همراه هوشمند مجهز به سیستم‌عامل اندروید نسخه 5 به بالا یعنی سری لالی‌پاپ امکانی وجود خواهد داشت که می‌توان به کمک آن و با بهره‌گیری از حسگرهای موجود در دستگاه، وجود تلفن همراه در دستان کاربر را تشخیص داده و تا هنگامی که دستگاه در دستان کاربر قرار دارد آن را قفل نکند.

به این ترتیب این مشکل به سادگی رفع خواهد شد. البته این امکان در سیستم‌عامل نهفته نخواهد بود و نباید انتظار داشته باشید که در یک بسته به‌روزرسانی اندروید، تلفن همراه هوشمند شما به‌صورت خودکار به این قابلیت مجهز شود بلکه گوگل برنامه دارد تا این سیستم یا درحقیقت حسگرهای بدن انسان را ازطریق نرم‌افزارهای قابل نصب ارائه کند که این نرم‌افزارها در بازار نرم‌افزاری پلی‌استور قابل دست‌یابی خواهند بود.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر