jamejamclick
کلیک عمومی کد خبر: ۷۸۱۳۹۹   ۲۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۳۵

سیاست تدوین صادرات نرم‌افزار در صف تصویب شواریعالی فضای مجازی قرار دارد.

تصویب قوانین جدید برای صادرات نرم‌افزار

به گزارش جام جم کلیک: معاون تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی از تدوین سیاست‌های حمایتی در جهت بهبود صادرات نرم‌افزار خبر داد و گفت: این سیاست‌ها در صف تصویب شورایعالی فضای مجازی قرار دارد.

سعید مهدیون از ورود مرکز ملی فضای مجازی به رفع مشکلات صادرات نرم‌افزار ایرانی خبر داد و گفت: برای بهبود وضعیت صادرات نرم‌افزار، بندهایی به عنوان سیاست‌های حمایتی در این بخش، به قوانین و مقررات صادرات نرم‌افزار اضافه خواهد شد.

معاون مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه این موارد در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی بررسی و به تصویب رسیده است، اظهار امیدواری کرد که با این سیاست‌ها مشکلات بر سر صادرات نرم‌افزار رفع خواهد شد و شاهد بهبود روند صادرات نرم‌افزار خواهیم بود.

وی با تاکید براینکه مشکلات بسیاری برای صادرات نرم‌افزار وجود دارد و گمرک نرم‌افزار را کالا نمی‌داند افزود: در جلساتی با گمرک و سازمان امورمالیاتی، نسبت به موضوعات مورد نظر بحث شد و در نهایت برای رفع این مشکلات، بندهایی به قانون صادرات نرم‌افزار افزوده شد.

مهدیون گفت: براساس این مصوبه، پروانه صادراتی به نرم‌افزار تعلق می‌گیرد و روند صادرات نرم‌افزار سرعت داده می‌شود.

وی گفت: این موضوعات نهایی شده و هم اکنون در صف تصویب در شورایعالی فضای مجازی قرار دارد.

صنعت نرم‌افزار ایران باید تا پایان برنامه پنجم توسعه کشور، ۲ درصد تولید ناخالص ملی را از آن خود کند اما طبق برآوردهای به عمل آمده که از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام شده توانسته تنها ۷ دهم تولید ناخالص داخلی را از آن خود کند؛ تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار نبود قوانین مشخص و حمایتی را از جمله مشکلات برای رسیدن به این هدف اعلام می‌کنند.

منبع: مهر

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

سال تحصیلی با ١٠هزار کلاس جدید

ماه مهر همواره یادآور فرا رسیدن بهار تعلیم و تربیت، تبلور تلاش و تکاپوی پرشتاب و شوق‌انگیز برای فتح قله‌های دانش و کرامت انسانی است تا هرچه بیشتر زنگارهای جهل و نادانی از پیکره جامعه زدوده‌شود و انسان‌ها در مسیر حیات بخش آگاهی و تکامل قرار گیرند.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها