jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۸۰۴۴۱   ۲۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۲

جام جم سرا: یک ضرب‌المثل انگلیسی می‌گوید «شما‌‌ همان چیزی هستید که می‌خورید» اما اکنون یک مطالعه جدید نشان داده که زمان غذا خوردن نیز به نوبه خود اهمیت بسیار دارد.

اثرات زمان خوردن غذا بر سلامت بدن

پزشکان در بررسی‌های پیشین خود مشاهده کرده بودند افرادی که عادت دارند اواخر روز غذا بخورند نسبت به افرادی که وعده‌های غذایی را در طول روز به شکل متناسبی تقسیم می‌کنند، بیشتر با خطر بیماری‌های قلبی روبه‌رو می‌شوند.
متخصصان دانشگاه «سن دیه‌گو» برای درک تاثیر دیر غذا خوردن بر سلامت قلب به آزمایش روی پشه میوه پرداختند. این حشرات از مدت‌ها قبل به عنوان ارگانسیم نمونه برای شناسایی اصول ژنتیکی بیماری‌های انسانی از جمله بیماری قلبی - عروقی مورد استفاده بوده‌اند.


در این مطالعه دو گروه از پشه‌های میوه مورد بررسی قرار گرفتند که در یک دوره زمانی سه هفتگی با رژیم غذایی استاندارد آرد ذرت تغذیه شدند. در گروه اول، پشه‌های میوه هر ساعت در روز به غذا دسترسی داشتند در حالی که گروه دوم تنها برای ۱۲ ساعت در روز می‌توانستد غذا بخورند. در این مدت، تیم متخصصان زمان خواب، وزن بدن و فیزیولوژی قلب پشه‌های میوه را بررسی کردند.
متخصصان مشاهده کردند پشه‌هایی که مدت زمان غذا خوردن آن‌ها محدود شده بود، خواب بهتر، وزن کمتر و نسبت به گروه دیگر قلب سالم‌تری دارند.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، متخصص ارشد این مطالعه گفت: انسان‌ها هر روز غذای مشابهی مصرف نمی‌کنند و در عین حال سبک زندگی ما نیز عامل تاثیرگذاری در تعیین زمان‌های غذا خوردنمان هستند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
نیما
Iran, Islamic Republic of
۲۳:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۵
پشه قلب داره آخه!!!! اونم پشه میوه؟!!!!!!!!
۰
۰

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر