jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۷۷۴۸۰ ۱۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

روزنامه القدس العربی گزارش داد: تروریست‌های بوکوحرام در نیجریه 74 مرد و 20 کودک را که با پیوستن به این گروه مخالفت کرده بودند، به قتل رسانده‌اند.

این روزنامه فرامنطقه‌ای روز جمعه نوشت: روزنامه وانگارد که در جنوب آفریقا منتشر می‌شود، گزارش داد که این اتفاق در روستای نجابا در شمال شرق نیجریه افتاده است.هنوز هیچ مقامی به طور رسمی این خبر را تائید نکرده است ولی یک منبع امنیتی گفت اخباری که این روزنامه به نقل از شاهدان منتشر کرده، با واقعیت مطابقت دارد./ ایرنا

ترورسیاستمدار تاجیک در ترکیه

عمر علی قوتف، یکی از مخالفان سرشناس دولت تاجیکستان که در ترکیه زندگی می‌کرد، پنجشنبه شب در استانبول ترور شد.خبرگزاری دوغان ترکیه گزارش داد که قوتف چهل و هفت ساله، رهبر گروه 24 تاجیکستان، در محله فاتح استانبول به ضرب گلوله کشته شده است.

این خبرگزاری افزود: ضارب با شلیک یک گلوله به سر، وی را کشت و متواری شد. شخصی در جریان این حادثه نزد مقتول بوده و گفته می‌شود که از دوستان وی بوده است، نیز گریخته است.عمر علی قوتف تابستان 1391 از تاجیکستان به مسکو رفت و از تاسیس سازمان سیاسی و مخالف حکومت تاجیکستان با نام گروه ۲۴ خبر داد./ ایرنا

طرح جدید اوباما برای صلح خاورمیانه

مسئولان کاخ سفید اعلام کردند باراک اوباما به دنبال آغاز تلاشی جدید برای پیشبرد روند صلح میان تل آویو و تشکیلات خودگردان فلسطین در زمان باقیمانده از ریاست جمهوری‌اش است.

یکی از مسئولان کاخ سفید به روزنامه هاآرتص گفت: تصمیم نهایی درباره پیشبرد روند صلح میان اسرائیل و تشکیلات خودگردان و زمانبندی برای آن، به بعد از انتخابات اسرائیل سپرده شده است. اما فلسطینی‌ها می‌گویند توجه کاخ سفید این روزها روی مسائلی همچون موضوع بحران اوکراین و مقابله با داعش متمرکز است. مساله فلسطین همیشه روی میز اوباما بوده است./ ایسنا

تکذیب تاییدحکم اعدام شیخ النمر

برادر شیخ النمر باقر النمر، روحانی شیعه برجسته عربستان، برخی گزارش‌ها مبنی بر تائید حکم اعدام شیخ باقر النمر توسط دادگاه تجدیدنظر عربستان سعودی را تکذیب کرد.

محمد النمر گفت که در جریان جلسه‌ای که توسط دادگاه کیفری ویژه عربستان برگزار شد، فقط به ملاحظات و برخی موارد ابهامی مطرح شده از سوی قاضی دادگاه تجدید نظر پاسخ داده شده و این پرونده بار دیگر به دادگاه تجدیدنظر ارجاع شده است.وی افزود که این مساله به معنای آن نیست که حکم جدیدی درباره شیخ‌النمر صادر شده یا دادگاه تجدید نظر حکم دادگاه کیفری را تائید کرده است./ ایلنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر