jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۷۷۲۴۸ ۱۵ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۴۲

توصیه‌ رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت به خریداران،

هشدار به خریداران سیم‌کارت

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و لوازم جانبی خطاب به خریداران بازار سیم‌کارت اظهار کرد لازم است افراد پیش از خرید حتما بر روی ویژگی‌های کدهای مختلف مطالعاتی انجام دهند.

هشدار به خریداران سیم‌کارت

به گزارش جام جم کلیک: افشار فروتن در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که در حال حاضر سیم‌کارت‌های کد 8 ، 9 و 0 همراه اول با وجود آنکه فاقد رومینگ هستند، از نظر قیمت تفاوت چندانی با کد 7 که دارای رومینگ است ندارند و هنگام خرید سیم‌کارت معمولا این اطلاعات به خریدار منتقل نمی‌شود، اظهار کرد: زمانی سیم‌کارت‌های همراه اول با ودیعه‌های 400 هزار تومانی به فروش می‌رسیدند اما اکنون اینگونه اعلام شده که قیمت اولیه ارائه سیم‌کارت باید کمتر از 170 هزار تومان باشد. بر همین اساس سیم‌کارتهای کد جدید فاقد رومینگ هستند و در کارکرد نوعی اختلاف با کدهای قبلی دارند.

وی ادامه داد: قطعا باید در این زمینه اطلاع‌رسانی کافی صورت بگیرد، چراکه اگر بدون داشتن این اطلاعات فردی سیم‌کارت کدهای 8، 9 یا 0 را خریداری کند نمی‌توان گفت که خریدار یا فروشنده مقصرند، اما به هرحال با توجه به شرایط فعلی بازار بهترین راه آن است که افراد پیش از خرید سیم‌کارت درباره‌ی آن تحقیق کنند.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و لوازم جانبی همچنین اظهار کرد: وضعیت موبایل در کشور ما متفاوت با شرایط عرف است. اکنون در بسیاری از کشور‌ها سیم‌کارت حتی با امتیاز‌های مختلفی به طور رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا اپراتور مخابراتی از طریق کارکرد آن به سود برسند، اما در ایران شرایط متفاوتی حاکم است که این شرایط باعث شده است تنوع زیادی در بازار سیم‌کارت کشور وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: در بازار سیم‌کارت‌های مختلفی از نیمه‌ اعتباری گرفته تا دائمی و غیره وجود دارد که هریک از این سیم‌کارت‌ها شرایط خاص خود را دارند، اما شاید واقعا نیازی به این همه تنوع وجود نداشته است چراکه اکنون با این شرایط کاربران سردرگم شده‌اند و پیش از خرید اطلاع کاملی از آنچه می‌خرند ندارند.

رییس انجمن فروشندگان سیم‌کارت، موبایل و لوازم جانبی همچنین خاطر‌ نشان کرد: براساس شرایط فعلی بازار یک کد با کد دیگر اختلاف فاحش دارد و این موضوعی است که باید بر روی آن کار شود.

منبع: ایسنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر