jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۶۷۲۸ ۱۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۱۶

مرکز تشخیص و پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا ناجا:

فیشرها به دنبال مسافران نوروزی

سرپرست اداره پیشگیری از جرائم سایبری پلیس فتا با بیان اینکه فیشر ها همواره در صدد به دام انداختن کاربران اینترنتی برای سرقت اطلاعات بانکی آنها هستند، گفت: فیشر ها با شناسایی پیکرهای خرید، برنامه های مجرمانه خود را جلو می برند.

فیشرها به دنبال مسافران نوروزی

به گزارش جام جم کلیک: سرهنگ دوم علیرضا آذردرخش با اعلام اینکه پیش خرید بلیط های مسافرتی نوروزی یکی از راه کارهای فیشر برای به دام انداختن کاربران است، گفت: خریداران و رزرو کنندگان بلیط های مسافرتی شرکت های مختلف حمل و نقلی از ریلی، هوایی و جاده ای مراقب باشند تا در دام فیشر ها نیفتند.
وی با اعلام اینکه در این ایام سایت های جعلی فروش و رزرو بلیط زیاد می شود، افزود: کاربران برای خرید یا رزرو بلیط به سایت های معتبر مراجعه کنند. مراجعه به این سایت ها بدین مفهوم است که آدرس اینترنتی شرکت های فروش را خود در آدرس بار یا url وارد نمایند.
این مقام مسئول ادامه داد: از جستجوی شرکت ها و تعاونی های مختلف در موتورهای جستجو خودداری نمایید چرا که فیشر ها با بارگزاری سایت های تقلبی و جعلی موسوم به فیشینگ، کاربران را به دام می اندازند.
وی همچنین در ادامه یادآور شد: حتماً دقت نمایید در هنگام پرداخت بهای بلیط، درگاه بانک مورد نظر از پروتکل امن https استفاده کرده باشد.
این کارشناس همچنین از احتمال ارسال بدافزارهایی در قالب فایل های پیوست و ناشناس به نام کیلاگر جهت سرقت رمز های عبور خبر داد و گفت: یکی از بهترین راه های مقابله با کی لاگر ها استفاده از صفحه کلید مجازی و می باشد.
سرهنگ آذردرخش در انتها گفت: در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ثبت گزارش مردمی با ما در میان بگذارید.

منبع: پلیس فتا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

محدودیت بهداشتی باید اعمال شود

آن زمانی که ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا، محدودیت‎های کسب‌وکار را برداشت و به آنها اجازه بازگشایی داد، نکته‎ مهمی در دستور کار قرار گرفت، اجرایی شدن فاز دوم. بعد از بازگشایی برخی از کسب‏وکارها، کشور وارد فاز دوم شد؛ اعمال محدودیت‌های بهداشتی. محدودیت‎های بهداشتی شامل رعایت فاصله‏گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و شستن مرتب دست‎هاست.

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

حوزه هنری و تحول دیجیتال

حوزه هنری و تحول دیجیتال

با آن کاپشن خاکی رنگ و شال گردنی که همیشه روی صورتش می‌کشد، سوار بر موتور وارد حیاط می‌شود، چرخی دور حوضچه خوشرنگ حوزه می‌زند و کنار دیوار آینه‌کاری شده، موتورش را تکیه می‌دهد، عینک ته استکانی اش را با انگشت بالا می‌دهد و دستی به سبیل سیاهش می‌کشد و می‌رود گوشه پله‌ها کنار قیصر می‌نشیند و با سیگار و چاق سلامتی، صحبت‌شان گل می‌اندازد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر