روزنامه "بیزینس اینسایدر" چاپ آمریکا در گزارشی اعلام کرد : مدارک جدیدی که ارتش آمریکا مهر محرمانه اش را شکسته است ، حاوی جزئیاتی درباره "عواد ابراهیم سامرایی" معروف به ابوبکر بغدادی است و نشان می دهد که سرکرده داعش چه زمانی در یکی از بازداشتگاه های آمریکا به سر می برد .
کد خبر: ۷۷۲۵۴۵
اسناد جدید از سرگذشت خلیفه داعش

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این روزنامه آمریکایی نوشت: طبق این مدارک ؛ بغدادی روز 4 فوریه 2008 در فلوجه بازداشت شد؛ وی در زندان های متعددی از جمله بوکا و اردوگاه افعی حبس گردید، ولی پس از مدتی آزاد شد .

بیزینس اینسایدر خاطرنشان کرد: بغدادی هنگامی که به دیدن دوستش نصیف نعمان نصیف در فلوجه می رفت، بازداشت شد و قبلاً تصمیمی برای بازداشت وی اتخاذ نشده بود .

پرونده بازداشت بغدادی نشان می دهد که وی به عنوان یک شهروند عادی بازداشت شده بود؛ زیرا هنگام بازداشت نَه مسلح بود و نَه عضو هیچ سازمان خارجی و فقط به علل امنیتی بازداشت شد و در پرونده اش محل تولد وی فلوجه و عمرش 43 سال ثبت گردید ولی زمان تولدش ذکر نشده است .

پیشنهاد آمریکا به ایران برای مذاکره بر سر داعش

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری پنجشنبه در جلسه شواری اداری هرمزگان با بیان اینکه مردم مسائل را از هم جدا می کنند اظهار کرد: حضور میلیونی مردم پیام های زیادی برای مسوولان داشت از جمله اینکه آدرس را اشتباهی نگیریم .

به گزارش پایگاه خبری «تیک»،وی از داعش و جبهه النصریه بعنوان زائیده های القاعده و طالبان نام برد که پایه گذار همه این گروههای تندرو و افراطی آمریکا و متحدین او هستند.

ناطق نوری خاطرنشان ساخت: همه اینها را درست کردند که ما نباشیم درحالیکه امروز شاهد هستیم که آمریکا برای زدن تروریست ها و آدمکش های داعش دست نیاز به سمت ما دراز کرده طوریکه پیشنهاد دهنده مذاکره به جمهوری اسلامی ایران بوده است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآورشد: حضور مقتدرانه ایران در منطقه، آمریکا را به این فکر واداشت که اگر می خواهد کاری کند اول باید سراغ جمهوری اسلامی ایران را بگیرد.

رییس دفتر بازرسی رهبرمعظم انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران درمنطقه گفت: افرادی مثل سردار قاسم سلیمانی آبرو و عزت ایران در منطقه هستند که بایستی همه ما قدردان این نعمت ها باشیم

درخواست جدید وکیل مهدی هاشمی از دادگاه

جلسات اخذ آخرین دفاعیات مهدی هاشمی ۲۵ بهمن در دادگاه انقلاب پایان یافت اما یکی از وکلای مدافع وی درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: از دادگاه درخواست کردیم زمانی کافی برای بیان آخرین دفاعیات داده شود.

سیدوحید ابوالمعالی در گفت‌وگو با تسنیم درباره آخرین وضعیت پرونده موکلش و اینکه آیا دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرده یا خیر اظهار داشت: شعبه رسیدگی کننده هنوز ختم رسیدگی را در این پرونده اعلام نکرده است.

مهدی هاشمی بهرمانی فرزند آیت‌الله هاشمی رفسنجانی دوم مهر ۱۳۹۱ به ایران بازگشت و یک روز پس از ورودش به کشور به دادسرای امنیت رفت تا پاسخگوی اتهامات مالی و امنیتی مطرح شده باشد. دادستانی تهران در ساعات پایانی همان روز یعنی سوم مهر ۹۱ اعلام کرد که مهدی هاشمی از سوی بازپرس پرونده تفهیم اتهام شد و با صدور قرار بازداشت موقت به زندان رفت.

«مهدی هاشمی» پس از حدود ۳ ماه بازداشت موقت در زندان اوین، ۲۷ آذر ۹۱ با تودیع وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی آزاد شد. کم‌تر از یک ماه بعد یعنی ۲۰ دی ۱۳۹۱ عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای مهدی هاشمی خبر داد و گفت: این کیفرخواست مشتمل بر ۱۲۵ صفحه با ۱۲ عنوان اتهامی است.

پس از تعیین قاضی ناصر سراج برای رسیدگی به پرونده مهدی هاشمی، با تعیین وقت قبلی قرار بود نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی، ۱۵ اردیبهشت ۹۲ در دادگاه انقلاب برگزار شود ولی به دلیل موافقت دادگاه با استمهال مهدی هاشمی و همچنین وجود نقص در کیفرخواست این پرونده به دادسرا بازگشت.

زندگی رحیمی در اوین

رئیس سازمان زندان ها در پاسخ به این سوال که محمدرضا رحیمی در کدام بند نگهداری می شود، اظهار داشت: وی مثل سایر افراد در بند عمومی است اما با متهمین پرونده بیمه در یک بند نیستند و از امکانات خاصی هم برخوردار نیستند.

به گزارش فارس، جهانگیر رئیس سازمان زندان های کل کشور با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص بازدید نمایندگان مجلس از زندان اوین گفت: ما به نمایندگان کمیسیون قضایی پیشنهاد دادیم که آماده ایم از هر زندانی که می خواهند بازدید کنند و چون در زمان بررسی بودجه بود و سرشان شلوغ بود تشخیص داده بودند که به اوین بیایند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین وضعیت پابندهای الکترونیک گفت: برای پابندها یک تفاهمنامه ای با مرکز اطلاعات و فناوری قوه قضائیه منعقد کردیم و شرکت هایی قبلا آمده و کارهایی را انجام داده بودند و مشکلات آن پایندها برطرف شد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
نرم افزار موبایل
-
۱۷:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
۰
۰
نرم افزار موبایل
-
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۱
۰
۰

نیازمندی ها