jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۷۱۷۲۷   ۲۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۸:۴۵

مدل های متعددی از روترهای ساخت Netgear آسیب پذیری های مهمی دارند که به مهاجمان امکان می‌دهد تا اطلاعات حساس را از این طریق سرقت کنند.

افشای آسیب پذیری خطرناک در روترهای بی‌سیم

به گزارش جام جم کلیک: از جمله اطلاعاتی که از این روترها قابل سرقت است می توان به کلمه عبور روترها و کلیدهای شبکه بی سیم اشاره کرد.

اگر پیکربندی روترها به گونه ای صورت گرفته باشد که از راه دور قابل برنامه ریزی و کنترل باشند سرقت اطلاعات از آنها به شکل ساده تری ممکن می شود.

Peter Adkins محققی که برای اولین بار موفق به کشف این حفره امنیتی شده می گوید تماس هایش با Netgear برای ارائه توضیحات فنی به نتیجه نرسیده است. مشکل مذکور در بخشی از این روترها موسوم به Netgear Genie قرار دارد که برنامه ای است که به کاربران امکان می دهد تا از طریق گوشی یا رایانه شخصی بر عملکرد روترهای خود نظارت کرده و آنها را کنترل نمایند.

مشکل مذکور به طور جدی در روترهای WNDR3700v4، WNDR3700v4، WNR2200 و WNR2500 وجود دارد، اما به علت ماهیت آن روترهای WNDR3800، WNDRMAC، WPN824N و WNDR4700 نیز می توانند دچار مشکل شوند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر
سلبریتی‌ زده نیستیم

مژده لواسانی، مجری «بسته پیشنهادی» از ویژگی‌های برنامه‌ای می‌گوید بعد از مد‌ت‌ها با آن به تلویزیون بازگشته است

سلبریتی‌ زده نیستیم

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها