jamejamclick
کلیک وب کد خبر: ۷۶۹۷۵۱ ۲۲ بهمن ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۵

درخواست‌های دولتی برای دریافت داده‌های کاربران سایت توییتر در نیمه دوم سال 2014 نسبت به نیمه اول همین سال حدود 40 درصد رشد نشان می‌دهد.

افزایش ۴۰ درصدی درخواست‌های دولتی برای جاسوسی از توییتر

به گزارش جام جم کلیک: درخواست‌های دولتی برای دریافت داده‌های کاربران سایت توییتر در نیمه دوم سال 2014 نسبت به نیمه اول همین سال حدود 40 درصد رشد نشان می‌دهد.

همچنین میزان درخواست‌های ارسالی برای پاک کردن محتوا نیز رشد 84 درصدی نشان می‌دهد.

توییتر در گزارش تازه ای که به منظور اطلاع رسانی در این زمینه منتشر کرده تاکید کرده که 2871 درخواست دولتی برای دریافت اطلاعات حساب های کاربری افراد دریافت کرده که در آنها دولت‌های مختلف خواستار دسترسی به مشخصات 7144 حساب کاربری شده بودند. توییتر می‌گوید در مجموع با 52 درصد از این درخواست‌ها موافقت کرده است.

دولت های سه کشور روسیه، ترکیه و آمریکا از بیشترین میزان رشد برای دریافت اطلاعات کاربران توییتر برخوردار بوده اند. دولت روسیه که تا به حال چنین درخواست‌هایی را مطرح نکرده بود در نیمه دوم سال 2014 به تنهایی بیش از 100 درخواست ارائه کرده است.

در این میان درخواست های ارسالی تریکه و آمریکا به ترتیب 150 و 29 درصد رشد نشان می دهد. جالب اینکه توییتر به هیچ یک از درخواست های ترکیه برای دریافت اطلاعات کاربران اعتنا نکرده، اما به 80 درصد از درخواست های دولت آمریکا پاسخ مثبت داده است.

در زمینه درخواست برای حذف محتوا هم سه کشور ترکیه، روسیه و آلمان با ارائه به ترتیب 477، 91 و 43 درخواست در رتبه های اول تا سوم بوده اند.

منبع: فارس

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر