jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۶۸۴۱۹ ۱۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۰:۰۱

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با تاکید بر لزوم کاربردی کردن فن آوری اطلاعات و ارایه آن به بخش های اجرایی و تصمیم گیری کشور گفت: توانسته ایم در حوزه جنگ سایبری پاسخ های مناسبی به دشمنان بدهیم.

پاسخ مناسب ایران به دشمنان در جنگ سایبری

به گزارش جام جم کلیک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی یحیی صفوی، سردار سرلشکر پاسدار « سید یحیی صفوی» این مطلب را در بازدید از یکی از مراکز تحقیقات و فن آوری اطلاعات سپاه عنوان کرد.

وی افزود: دشمنان ما در حوزه فن آوری اطلاعات کارهای بسیاری انجام داده اند و دارای شبکه های قدرتمندی هستند.

سردار صفوی با بیان اینکه هنور بسیاری از مسوولان کشور نمی دانند در بخش فن آوری اطلاعات چه اتفاقاتی در دنیا افتاده و چه پیشرفت هایی حاصل شده است ادامه داد: بایستی مراکز تحقیقاتی یافته های این حوزه را به روسای دستگاه های مختلف عرضه کنند.

وی با تاکید بر لزوم مدل سازی بحران های متصور در آینده، گفت: ما بحران ها و تهدیدات را با دو منشاء انسانی و طبیعی تقسیم بندی می کنیم. بحران های مختلف نظیر بحران های اجتماعی، زلزله و ... موضوعاتی هستند که قابل پیش بینی و مدل سازی و مدیریت هستند و در صورت نپرداختن به این موضوعات، قطعا مشکلات بسیاری برای آینده کشور، متصور خواهد بود.

سردار صفوی افزود: یکی از کارکردهای مراکز تحقیقاتی، پرداختن به بحران های آتی می باشد که این مراکز می توانند علاوه بر پیش بینی و آینده نگری، در مورد اینکه بایستی چه مراحلی برای تصمیم گیری و مواجهه و مقابله و پیشگیری از این بحران ها طی کرد، ارائه راهکار نمایند.

وی در خصوص لزوم جامع نگری در بحران های آینده گفت: صرفا نباید در مدل سازی ها، ملاک تهران باشد بلکه باید استان ها و شهرهای بزرگی مانند مشهد، اصفهان، شیراز و غیره را در آنالیز بحران های آتی لحاظ نمود.

منبع: ایرنا

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر