jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۶۸۴۱۷ ۱۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۹:۲۷

جام جم سرا:‌ به گفته یک روانپزشک برای پیشگیری از ابتلا به یک اختلال شایع، بهتر است در طول زمستان، حتی زمانی هم که شدت نور خورشید زیاد است از عینک آفتابی استفاده نکنید.

زمستان‌ها از عینک آفتابی استفاده نکنید

مهدی شفیعی گفت: درصد بالایی از افراد جامعه در طول زمستان و اواخر پاییز دچار اختلالاتی نظیر افسردگی می‌شوند و این اختلالات کیفیت زندگی آن‌ها را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با بیان اینکه نور کم از دلایل مهم افسردگی فصلی است، تاکید کرد: ‌ برای پیشگیری از افسردگی در زمستان باید بیشتر در معرض نورهای طبیعی و مصنوعی قرار گرفت و از اقداماتی که موجب کاهش دریافت نور به ویژه به وسیله چشم‌ها می‌شود، خودداری کرد.

شفیعی یاد آور شد: برای پیشگیری از افسردگی فصلی که یک اختلال بسیار شایع در فصل زمستان و پاییز است، بهتر است در طول زمستان حتی زمانی که شدت نور خورشید زیاد است از عینک آفتابی استفاده نکنید. همچنین بهتر است فعالیت‌های اجتماعی و بیرون رفتن‌های خود را در طی زمستان، در طول روز و یا اوایل عصر انجام دهید.

وی افزود: ‌برای پیشگیری از افسردگی فصلی، باید نور اتاق و فضایی که در آنجا زندگی می‌کنیم نیز کافی باشد و تا حد امکان باید از ماندن در فضای تاریک پرهیز کرد. (فردا به نقل از باشگاه خبرنگاران)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر