وزیر ارتباطات:

محدودیتی در ارائه پهنای باند به استان ها وجود ندارد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز با توجه به توانایی هایی که داریم هر استانی به هر اندازه که پهنای باند نیاز داشته باشد در مدت کوتاهی می توانیم واگذار کنیم.
کد خبر: ۷۶۷۴۸۵
محدودیتی در ارائه پهنای باند به استان ها وجود ندارد

به گزارش جام جم کلیک: محمود واعظی چهارشنبه شب در جلسه کارگروه دولت الکترونیک استان یزد از تصمیم این وزارتخانه برای عدم ایجاد دیتا سنتر خبر داد و افزود: در حال حاضر وضعیت کشور در پهنای باند مناسب است و لذا وزارتخانه قصد دیتاسنترداری ندارد اما آن دسته از شرکت هایی که فقط قصد این کار را دارند مورد حمایت دولت قرار می گیرند.

وی اضافه کرد: در واقع وزارت ارتباطات به این شرکت ها به سرعت مجوز و پهنای باند رایگان می دهد ولی این امتیاز به شرکت هایی که چند کار انجام می دهند تعلق نمی گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در عین حال تصریح کرد: ظرفیت آی تی کشور و حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات آنقدر بزرگ است که فضا برای استفاده همه وجود دارد و بنا نداریم مخابرات در این حوزه به صورت انحصاری فعالیت کند.

واعظی افزود: در واقع هدف ما در این بخش ایجاد انگیزه و حمایت از شرکت های فعال است و وزارتخانه نیز در بخش هایی که شرکت ها توانایی کار دارند ورود نمی کند .

به گفته وی ، وزارت ارتباطات تنها در بخشی به تنهایی ورود می کند که صرفه اقتصادی برای شرکت ها داشته باشد و یا در طرحهای امنیتی که باید دولت ورود کند.

این مسوول یادآور شد: البته ما از طرح ها و شرکت هایی که ما را در رسیدن به هاب و برتر شدن در منطقه کمک کند حمایت جدی خواهیم کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت استان یزد در این حوزه نیز گفت: خوشبختانه زیرساخت ها در این استان فراهم است و می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم زیرا توان وجود دارد و حتما ما آنچه در استان از لحاظ زیرساختی نیاز دارد کمک و حمایت خواهیم کرد.

واعظی با بیان اینکه بیخودی نباید تهران را بزرگ کرد افزود: اگر 100شغل در استانها ایجاد شود حمایت می کنیم و تردید نکنید که در صورت داشتن توانایی حتما مسئولیت هایی به استان ها خواهیم داد.

وی با اشاره به وام وجوه اداره شده بیان کرد: ما اگر به عنوان پایلوت سهمیه ای را به استان یزد اختصاص دهیم و عمل آن را بسنجیم در صورت موفقیت می توانیم به استان های دیگر نیز اختصاص دهیم.

وزیر ارتباطات در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به موتور جویشگر پارسی جو گفت: من این پشتکار را تحسین می کنم زیرا این موتور جستجو به عنوان یکی از دو موتور جستجو در کشور و فعالیتی مهم در کشور محسوب می شود.

واعظی با اشاره به لزوم توجه ویژه به فارسی بودن جستجوگرها افزود: 170 میلیارد تومان برای موتورهای جستجوگر فارسی نیاز است و در این خصوص یک سرمایه گذار و خیر اعلام آمادگی کرده و ما نیز پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری و دولت محدودیتی در حمایت نداریم زیرا پای پیشرفت کشور در میان است.

وی ادامه داد: در ارتباط با مساله جویشگر پارسی جو نیز آمادگی داریم تا حد امکان حمایت مادی و فنی داشته باشیم ولی باید برای آن نقشه راهی مشخص نماییم تا بتوانیم در آینده دانشگاه را از نظر اقتصادی نیز آباد کنیم.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: کشور ما در حال حرکت به سمت رایانش ابری است و ما نیازمندیم با حمایت از طرح های استانی و کشوری در این راستا گام برداریم.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در استان یزد زیرساخت ها آماده انجام کارهای بزرگ است و اگر این استان آمادگی اجرایی کردن نرم افزارها را داشته باشد وزارتخانه نیز از طرح ها حمایت می کند ولی پیشنهاد باید مشخص شده و مسوولیت های طرح ها نیز معرفی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که شب گذشته به استان یزد سفر کرده علاوه بر شرکت در جلسه کارگروه دولت الکترونیک و رونمایی از موتورجستجوگر ملی پارسی جو ، با امام جمعه یزد دیدار و در یادواره شهدای انقلاب شرکت و 75 طرح ارتباطی و مخابراتی را در این استان افتتاح خواهد کرد.

منبع: ایرنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها