jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۶۷۰۳۳   ۱۵ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۰:۲۳

اختراع جدید دانشمندان کارکرد باتری‌ دستگا‌ه‌های همراه را متحول خواهد ساخت

اختراعی برای چند برابر کردن شارژ باتری

دانشمندان سرانجام موفق شدند تا اختراعی را به‌ ثبت برسانند که می‌تواند مشکل باتری دستگاه‌های همراه را حل کند.

اختراعی برای چند برابر کردن شارژ باتری

جام جم کلیک: بسیاری از شرکت‌های سازنده سخت‌افزارهای همراه با یک مشکل عمده روبرو هستند که برای تمام دستگاه‌ها به یک اندازه می‌توان این مشکل را حس کرد، باتری دستگاه‌های همراه در مقایسه با پیشرفت‌های انجام شده برای سیستم‌های نرم‌افزاری و پردازشی این دستگا‌ه‌ها عملا در چند نسل قبل حضور دارد و در این میان بسیاری از شرکت‌های تحقیقاتی روش‌هایی را برای بهبود شرایط باتری‌ها آزمایش کردند که این روش‌ها یا در رده آزمایشگاهی رد شده و یا اینکه با ورود به بازار و پس از چند مورد آتش گرفتن دستگاه‌ها در سطح عام جامعه، از سطح بازار جمع‌آوری شدند.

در این میان یکی از راهکارهایی که می‌تواند عملکرد باتری‌ها را به مراتب بالاتر از سطح عادی ببرد را می‌توان استفاده از فلز لیتیوم به جای الکترودهای گرافیتی موجود در باتری‌ها دانست که این امر عملا موجب خواهد شد تا تلفیق الکترولیک موجود در باتری و فلز لیتیوم به یک ترکیب شیمیایی ناپایدار تبدیل شده و به انفجار منتهی شوند. دانشمندان بارها این روش را امتحان کرده و ناموفق بودند تا اینکه سرانجام در اختراعی جدید، باتری‌هایی در حال طراحی هستند که در آن‌ها الکترولیت وجود نخواهد داشت که این امر می‌تواند موجب استفاده از فلز لیتیوم به‌جای الکترود گرافیتی شود که در نهایت عمر کارکرد باتری با یک بار شارژ را بسیار بالاتر از حد فعلی خواهد برد و همچنان مانند باتری‌های امروزی می‌توان این مدل را نیز صدها بار شارژ کرد.

پیش‌بینی می‌شود که با توجه به فرایند پیشرفت این پروژه بتوان محصول نهایی آن را با آغاز سال 2016 به‌صورت عملیاتی در بازار مصرف مشاهده کرد که این امر می‌تواند به انقلابی در زمینه کارکرد تلفن‌های همراه هوشمند منتهی گردد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

تلاش آمریکا برای اجماع سیاسی علیه پرونده‌ هسته‌ای‌ ایران

خبرگزاری بلومبرگ خبر داده‌است مقامات آمریکایی پیش‌ نویس قطعنامه‌ای را تهیه کرده‌اند که هدف آن انتقاد از ایران به دلیل افزایش فعالیت‌های هسته‌ای است و از ایران می‌خواهد به طور کامل با بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی‌اتمی همکاری کند.

نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر