jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۶۶۲۵۹   ۱۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۶

جام جم ورزشی: یکی از اسکی‌بازانی که در حادثه پیست دربندسر موفق به پیدا کردن اسکی‌بازان مدفون زیر بهمن شد می‌گوید مهم‌ترین علت رخ دادن این حادثه خارج شدن اسکی‌بازان از مسیر اصلی و استاندارد پیست و آشنا نبودن آن‌ها با فنون و مهارت‌های ورزش اسکی بوده است.

جزئیات یک حادثه تلخ منجر به مرگ + عکس

این اسکی‌باز توضیحاتی را در مورد حادثه سقوط بهمن در پیست اسکی دربندسر و کشته شدن یکی از اسکی‌بازان ارائه کرد. او اظهار کرد: با توجه به بارش برفی که روز شنبه در پیست دربندسر داشتیم، یک لایه برف بر روی برف قدیمی‌تر نشسته بود و به همین خاطر مسیرهای خارج از پیست از استحکام خوبی برخوردار نبودند.

این اسکی‌باز پیشکسوت اضافه کرد: سه نفری که در خارج از مسیر اصلی و استاندارد پیست مشغول اسکی بودند هیچ کدام به فنون اسکی به خوبی آشنا نبودند و هر سه اسکی‌بازان بدون تبحر و مهارت بودند. من با قاطعیت می‌گویم در این حادثه پیست دربندسر به هیچ عنوان عامل رخ دادن این حادثه نبوده و اسکی‌بازی که جانش را از دست داده در خارج از مسیر تعریف شده پیست اسکی می‌کرده است. ما همواره بر این مطلب تاکید داریم که اسکی‌بازان به هیچ عنوان نباید در خارج از مسیر استاندارد پیست به اسکی بپردازند.

او با بیان اینکه خارج شدن این سه اسکی‌باز از مسیر اصلی و رفتن آن‌ها به سینه‌کش کوه سبب رخ دادن این بهمن شده، گفت: بعد از اینکه بهمن اول به وجود می‌آید یکی از این سه نفر از صحنه می‌گریزند اما دو نفر دیگر موفق به این کار نمی‌شوند. در ادامه این دو اسکی‌باز از بهمن نخست نجات پیدا می‌کنند اما مدتی بعد بهمن دوم نیز به وجود می‌آید و این دو اسکی‌باز زیر بهمن مدفون می‌شوند. بعد از رخ دادن این حادثه بلافاصله پیستورها، عوامل امدادی و بخصوص چند تن از اسکی‌بازان حرفه‌ای و چند تن از اعضای تیم ملی اسکی ایران برای نجات به محل حادثه می‌روند.

این اسکی‌باز پیشکسوت ایران با بیان اینکه در ادامه یکی از اسکی بازان حادثه دیده را نجات دادیم، گفت: من به همراه سه نفر دیگر و به همراه پیستورها، فرد حادثه دیده را نجات دادیم اما این فرد چند ساعت بعد به ما اعلام کرد که همراهش همچنان زیر بهمن مدفون است. اعضای تیم ملی و اسکی‌بازان حاضر در محل با به خطر انداختن جان خود این اسکی بازان را از زیر بهمن خارج کردند. فرد حادثه دیده احتمالا به علت شوک ناشی از این حادثه با این تاخیر خبر مدفون ماندن دوستش زیر بهمن را به ما داد و ما بلافاصله پس از اطلاع عازم محل شدیم و موفق به پیدا کردن نفر دوم شدیم. ولی متاسفانه اسکی‌باز دوم دوام نیاورد و از دنیا رفت.

او مهم‌ترین علت این حادثه را خارج شدن این اسکی‌بازان مبتدی از مسیر اصلی و استاندارد پیست عنوان کرد و گفت: متاسفانه خارج شدن این اسکی‌بازان از مسیر استاندارد، مهم‌ترین علت رخ دادن این حادثه بوده آن هم در شرایطی که این اسکی‌بازان از تبحر و مهارت لازم برای اسکی‌کردن برخوردار نبوده‌اند.

روز شنبه یک اسکی‌باز 21 ساله به نام علی موسوی به علت خارج شدن از مسیر اسکی، در پیست دربندسر و مدفون ماندن زیر بهمن، جان خود را از دست داد.(ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها