jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۷۶۴۲۶۶   ۰۸ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۲:۲۶

جام جم نوا:‌ «اردشیر احمدی» از کارگردان‌های سرشناس حوزه ویدئوکلیپ‌های زیرزمینی در اصفهان بازداشت شد.

بازداشت کارگردان ویدئو کلیپ‌های زیرزمینی

احمدی که این روزها درگیر برگزاری برخی کلاس‌های آموزش و تدریس ساخت ویدئو کلیپ بود، ظاهراً با حضور مأمورین انتظامی اصفهان دستگیر شده است. هنوز هیچ ارگان یا نهاد رسمی‌ای این خبر را تأیید یا تکذیب نکرده است.
در این بین «امیرحسین مقصودلو» (با نام مستعار «تتلو») که دوست صمیمی احمدی است و عمده آثار تصویری‌اش را این کارگردان ساخته است، روی صفحات شخصی‌اش این دستگیری را «آشنایی» توصیف کرده و نوشته: «ان‌شاءالله او بعد از راهنمایی برای خدمات بیشتر میهن عزیز آزاد خواهد شد.»
بر اساس این گزارش در سال‌های گذشته چهره‌هایی چون امیر تتلو، سروش لشکری، ابلیس، ساسی مانکن، گروه «بروبکس» و بسیاری دیگر از چهره‌های موسیقی زیرزمینی بازداشت و پس از مدتی آزاد شده‌اند.
بسیاری از چهره‌های حوزه ویدئو کلیپ‌سازی در ایران نیز از جمله «برادران بوشهری» برای مدتی دستگیر شده‌اند.
آنها این روزها جزو چهره‌های پرطرفدار بخش ویدئو کلیپ در ایران هستند و برای چهره‌هایی چون رضا صادقی، محمد اصفهانی، حامد زمانی و... ویدئوهایی را تولید کرده‌اند. حسین و محمد بوشهری همچنین در جایزه ققنوس -که اخیراً توسط معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد- به عنوان بهترین کارگردان ویدئو کلیپ در ایران معرفی شدند.
از معدود اظهار نظرهای رسمی در این خصوص، گفتگوی خبرگزاری «ایسنا» با سرهنگ مسعود زاهدیان رئیس پلیس امنیت اخلاقی ناجا در آذرماه 92 و به دنبال دستگیری امیر تتلو بوده است: «بحمدالله هم صداوسیما و هم وزارت ارشاد زمینه‌های لازم برای فعالیت هنرمندان را فراهم کرده‌اند و افرادی که به شکل زیرزمینی قصد فعالیت دارند، باید دست از این کار خود برداشته و در قالب هنر قانونی و واقعی به فعالیت خود ادامه دهند.»(موسیقی ما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

سلمان؛ نقطه‌ عطف سریال‌ سازی

پس از یک دهه وقفه، خوشبختانه در دوره اخیر ریاست محترم سازمان صداوسیما، گره از کار ساخت دو پروژه الف ویژه که سال‌ها گرفتار مشکلات و موانعی بودند باز شد و کلید خوردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها