jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۶۴۲۱۲ ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۸:۰۰

نرم‌افزار Waze app به‌عنوان یک پدیده روبه‌رشد محسوب می‌شود و می‌تواند به کاربر نرم‌افزار هشدارهایی مانند نزدیک شدن به دوربین سرعت‌سنج و ترافیک پیش رو را اعلام کند و به همین دلیل نیز پلیس راهنمایی و رانندگی آمریکا از این برنامه به‌عنوان یک تهدید برای این نیرو یاد کرده است.

نرم‌افزار گوگل، تهدیدی برای پلیس‌های راهنمایی و رانندگی

جام جم کلیک: به‌صورت روزانه نرم‌افزارهای متعددی در بازارهای نرم‌افزاری تلفن‌های همراه هوشمند افزوده می‌شوند ولی تمامی آن‌ها با موفقیت روبرو نیستند، در این میان بسیاری از نرم‌افزارهایی که در میان مخاطبین با توفیق مطلوبی روبرو می‌شوند را نمی‌توان در میان مسئولان اجرایی کشورها محبوب دانست زیرا بسیاری از این برنامه‌ها موجب خواهند شد تا عملا بسیاری از قوانین دولتی زیرپا گذاشته شوند، برای نمونه دوربین‌های سرعت‌سنج پلیس در جاده‌ها را می‌توان یک ابزار بسیار مفید برای شناسایی افرادی دانست که سرعت بالایی را در رانندگی تجربه می‌کنند و اگر این دسته از رانندگان از جایگاه این دوربین‌ها مطلع شوند دیگر نمی‌توان انتظار داشت که رانندگی قانونی را ادامه بدهند بلکه تنها با نزدیک شدن به دوربین، سرعت خود را برای مدتی کوتاه کم خواهند کرد.

نرم‌افزارهای متعددی نیز دقیقا به همین دلیل مورد حمله نیروهای پلیس جاده‌ای در ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. علاوه بر مورد یاد شده نیز یکی از نکات بسیار منفی ارزیابی شده توسط این نرم‌افزار توسط یکی از مسئولان پلیس جاده‌ای آمریکا، این‌گونه اعلام شده است:

«این نرم‌افزار رسما برای کسی که بخواهد به‌نیروهای پلیس شلیک کند به‌عنوان یک ابزار نشان دادن موقعیت مکانی هدف، عمل خواهد کرد»

به‌این ترتیب ممکن است تا گوگل به‌واسطه فشار قانونی مجبور به ارائه تغییراتی بر روی ساختار فعلی نظارت بر نرم‌افزارهای خود گردد و در نخستین گام نیز شاهد لغو بسیاری از امکانات یاد شده در نرم‌افزار اندرویدی Waze app باشیم تا مشکل نیروهای پلیس با این برنامه حل شده و دیگر تلفن‌های همراه هوشمند به‌عنوان یک خطر برای امنیت مجریان امنیت محسوب نگردد.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر