تعدادی از شرکت های فناوری در تلاش برای ساختن لپ تاپ هایی هستند که عمر باتری آنها نزدیک به یک روز است.
کد خبر: ۷۶۴۰۸۹
عرضه لپ تاپ هایی با عمر باتری نزدیک به یک روز

به گزارش جام جم کلیک: از جمله این شرکت ها پاناسونیک است که لپ تاپ تاف بوک 31 تازه اش دارای باتری است که در صورت شارژ کامل تا 18 ساعت دستگاه را روشن نگه می دارد. در صورت نصب باتری دوم بر روی این لپ تاپ عمر شارژ آن تا 27 ساعت هم افزایش می یابد.

این لپ تاپ همراه با یک کیف مستحکم عرضه می شود تا در صورت سقوط آسیب نبیند. قرار است لپ تاپ یاد شده ماه آینده با قیمت 3699 دلار در اختیار خریداران قرار بگیرد.

علاوه بر این لپ تاپ های دیگری هم عرضه شده یا در آستانه عرضه هستند که عمر باتری آنها از 15 تا 20 ساعت در نوسان است. لذا این امیدواری وجود دارد که دیگر شاهد پایان ناگهانی عمر باتری لپ تاپ در مسافرت، کلاس درس، محل کار و .. نباشیم.

XPS 13 ساخت دل لپ تاپ دیگری است که با این ویژگی عرضه شده و عمر باتری آن 15 ساعت است. در صورت نصب باتری دوم این رقم به 22 ساعت افزایش می یابد. استفاده از دو باتری لپ تاپ ThinkPad X250 هم عمر آن را به 20 ساعت افزایش می دهد.

یکی از مشکلات این لپ تاپ ها وزن زیاد آنهاست. به عنوان مثال در صورت استفاده از یک باتری در لپ تاپ 13.1 اینچی پاناسونیک وزن آن به 3.58 کیلوگرم می رسد. با کاربرد دو باتری این وزن تا 3.7 کیلوگرم افزایش می یابد.

از جمله عوامل افزایش دهنده عمر باتری لپ تاپ ها طراحی نسل جدیدی از پردازنده ها توسط اینتل از خانواده Broadwell است که مصرف انرژی آنها اندک است. این پردازنده ها عمر باتری ها را در حین مشاهده فیلم در لپ تاپ یا گشت و گذار در اینترنت تا یک ساعت بیشتر می کنند.

منبع: فارس

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها