jamejamsima
سیما عمومی کد خبر: ۷۶۴۰۸۰   ۰۷ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۰۴

محمد قاسمی معتقد است که آثار راه یافته به جشنواره سی‌و‌سوم تئاتر فجر، نشان از نقش پررنگ استان‌ها در هنرهای نمایشی کشور دارد.

جشن طلاق در یک جشنواره‌ی تئاتری

او نمایش «سوگواره سرد سکوت» را به عنوان اثر برگزیده مناطق از ملایر، دوشنبه، ششم بهمن در دو نوبت 17 و 19 در تماشاخانه سنگلج روی صحنه برد.

قاسمی در گفت‌وگویی با اشاره به شکل‌گیری این نمایش گفت: «این روزها با مسئله جدیدی در جامعه روبرو هستیم و آن جشن طلاق است؛ جشنی که بعد از جدا شدن توسط همسران برگزار می‌شود. این موضوع که هیچ جایی در فرهنگ ما ندارد، دغدغه‌ای شد تا به آن بپردازم.»

او ادامه داد: «متاسفانه کشور ما در رتبه‌بندی آمار طلاق در جهان جایگاه خوبی ندارد و شهر من ملایر، در رتبه یک استانی قرار دارد. از آنجایی که در کارهایم بیشتر به مسائل اجتماعی می‌پردازم، این موضوع را دستمایه‌ای برای شکل‌گیری تازه‌ترین اثرم کردم.»

قاسمی با بیان این‌که این اثر در سه تابلو نمایشی اجرا می‌شود، بیان کرد: «این تابلو‌ها، زندگی‌های گذشته و کنونی را به تصویر می‌کشند و به بیان علل این معضل اجتماعی می‌پردازند. من تحقیقات میدانی بسیاری در این رابطه انجام دادم که از میان تعداد زیادی داستان‌، به این سه تابلو رسیدم.»

این کارگردان تئاتر در مورد جشنواره تئاتر فجر و اهمیت آن توضیح داد: «با توجه به محدودیت‌ها و تغییرات و تحولاتی که با آن روبرو بوده‌ایم، جشنواره تئاتر فجر با شرایط خوبی در حال برگزاری است. در این دوره، گروه‌های استانی، نقشی پررنگ در میان آثار راه یافته به جشنواره دارند و این اتفاق قابل توجهی است. معتقدم در این دوره، اتفاقات خوبی برای گروه‌های استانی رخ خواهد داد و به خوبی دیده می‌شوند.»

نمایش «سوگواره سرد سکوت»، نوشته و کار محمد قاسمی، ششم بهمن ماه، ساعت‌های 17 و 19 در تماشاخانه سنگلج اجرا شد.

پری بارانی، محمد قاسمی، نیلوفر رضایی، بهنام عبدلی، مژده دریانی و محمد بهراد به نقش آفرینی در این نمایش می‌پردازند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها