jamejamclick
کلیک گجت های همراه کد خبر: ۷۶۰۰۴۰   ۲۷ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۴۰

در زندگی وسایل کثیف زیادی را می‌شناسیم که یکی از آن‌ها توالت یا سرویس بهداشتی است و اغلب افراد احساس چندان خوش‌آیندی به آن ندارند. حال اگر بگوییم اسمارت فون شما کثیف‌تر از کاسه توالت است، چه حالی پیدا خواهید کرد؟

اسمارت فون شما کثیف‌تر از کاسه توالت است

به گزارش جام جم کلیک: کثیفی و میکروب چیز‌هایی هستند که هر فردی در زندگی خود سعی می‌کند از آن‌ها دور باشد و در صورت مواجهه با آن‌ها نیز تلاش دارد تا هرچه بیشتر آن را تمیز کند یا از خود دور نماید. در زندگی وسایل کثیف زیادی را می‌شناسیم که یکی از آن‌ها توالت یا سرویس بهداشتی است و اغلب افراد احساس چندان خوش‌آیندی به آن ندارند. حال اگر بگوییم اسمارت فون شما کثیف‌تر از کاسه توالت است، چه حالی پیدا خواهید کرد؟

کمتر فردی به نظافت اسمارت فون و تبلت خود توجه دارد و تنها اقدام بیشتر کاربران تمیز کردن صفحه نمایش آن‌هاست. با توجه به تحقیقات انجام شده، اسمارت فون، تبلت و کیبورد کثیف‌تر از توالت هستند! حال بیایید نگاهی به اعداد و ارقام بیاندازیم. به گفته محققان، انتروباکتری‌های موجود بر روی این دستگاه‌ها حدود 1000 واحد و بر روی کاسه توالت 10 واحد است. همچنین استافیلوکوس موجود در دستگاه‌های هوشمند 600 واحد و در کاسه توالت کمتر از 20 واحد است.

(این پاراگراف را به افرادی که روحیه حساس دارند توصیه نمی‌کنم): به‌طبع شما سرویس بهداشتی منزل خود را به مراتب تمیزتر از سرویس بهداشتی محل کار یا فضا‌های عمومی می‌دانید. اما باید گفت که میزان کثیفی موبایل شما بسیار بالاتر از سرویس‌های بهداشتی عمومی است! حال همه روزه چندین بار موبایل خود را با شور و ولع خاصی نزدیک دهانتان قرار می‌دهید و با افراد مختلف به گفتگو می‌پردازید. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که گوشی را بر روی میز غذاخوری قرار می‌دهید و در هنگام خوردن غذا نیز با آن کار می‌کنید (یادتان نرود که در چنین مواقعی در کنار وسیله‌ای کثیف‌تر از کاسه توالت سرویس‌های بهداشتی عمومی غذا می‌خورید).

حالا این گجت بسیار آلوده را چگونه تمیز کنیم؟

خوب بالطبع حتی اگر سرویس بهداشتی را ده ساعت هم بشویید چندان خوش‌آیند نخواهد بود که در نزدیک دهانتان قرار دهید. اما ما پیشنهاد می‌کنیم هر از چند گاهی با مواد بهداشتی و شوینده گجت خود را تمیز کنید. البته کاربران اسمارت فون‌های ضد آب در این زمینه یک قدم جلوتر هستند و می‌توانند براحتی دستگاه خود را زیر آب گرفته و بخوبی شست‌وشویش دهند. البته به هیچ وجه گوشی و تبلت خود را همانند تصویر بالا شست‌و‌شو ندهید!

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها