jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۶۰۰۳۵ ۲۷ دی ۱۳۹۳  |  ۰۸:۳۰

در این مطلب قصد داریم تا حد امکان به مقایسه تعرفه سه اپراتور بزرگ کشور در بخش بسته‌های اینترنتی که بیشترین میزان استفاده را در بین کاربران دارند، بپردازیم. در حال حاضر تعرفه مصرف آزاد برای هر سه اپراتور کشور، به ازای هر کیلوبایت 0.5 ریال در سیم کارت دائمی و 0.75 ریال در مدل اعتباری آن است، اما تمرکز ما بیشتر از همه بر روی بسته‌های پیشنهادی این اپراتورها است.

اینترنت همراه کدام اپراتور به‌صرفه‌تر است؟

به گزارش جام جم کلیک: با افزایش سرعت اینترنت و ورود دو اپراتور بزرگ کشور یعنی همراه اول و ایرانسل، به نسل‌های سوم و چهارم ارتباطی، کاربران اینترنتی این اپراتورها بسیار افزایش یافت. سرعت اتصال به اینترنت دیگر به اندازه‌ای شده است که پاسخ‌گوی نیاز اکثر کاربران است و البته انتظار می‌رود با گذشت زمان، کیفیت و گستره پوشش آن نیز بهتر شود.

اما یکی از مقوله‌های بسیار مهم و شاید هم اصلی‌ترین فاکتور برای کاربران، بحث قیمت است. چرا که مبلغ پرداختی برای اینترنت از آنجایی که می‌تواند یک امر بلند مدت قلمداد شود، برای کاربران نکته مهمی تلقی شده و اکثریت سعی می‌کنند تا اپراتوری که خدمات مدنظر آن‌ها را با قیمت بهتری ارایه می‌دهد، به عنوان گزینه اصلی قرار دهند. البته کیفیت خدمات هم از اهمیت بالایی برخوردار است که در مقاله‌ای مجزا، سعی می‌کنیم تا به مقایسه تخصصی آن نیز بپردازیم.

حال در این مطلب قصد داریم تا حد امکان به مقایسه تعرفه سه اپراتور بزرگ کشور در بخش بسته‌های اینترنتی که بیشترین میزان استفاده را در بین کاربران دارند، بپردازیم. در حال حاضر تعرفه مصرف آزاد برای هر سه اپراتور کشور، به ازای هر کیلوبایت 0.5 ریال در سیم کارت دائمی و 0.75 ریال در مدل اعتباری آن است، اما تمرکز ما بیشتر از همه بر روی بسته‌های پیشنهادی این اپراتورها است که بالطبع بایستی صرفه بهتری در استفاده برای کاربر داشته باشند. برای شما 8 حالت از این بسته‌ها را در نظر گرفته و مقایسه می‌کنیم. البته توجه داشته باشید که در برخی موارد، اپراتور مربوطه بسته مورد نظر را به صورت عینی ارایه نمی‌دهد و به همین خاطر قیمت آن با محاسبه نزدیک‌ترین بسته عرضه شده نسبت به حجم مورد نظر، عنوان می‌شود.

مصرف یک روزه با 150 مگابایت حجم

در این حالت، کاربر به دنبال یک بسته نسبتا کم حجم برای مصرف نهایتا 24 ساعته است. همراه اول چنین بسته‌ای را با قیمت 1000 تومان عرضه می‌کند و ایرانسل مبلغی دو برابر یعنی 2000 تومان را در نظر گرفته است. اما رایتل بسته یک روزه اصلا ارایه نمی‌دهد! پس فرض را بایستی تنها بر استفاده آزاد از اینترنت دانست که برای سیم‌کارت‌های دایمی این اپراتور مبلغ 7500 تومان و برای سیم‌کارت دائمی رقم 11250 تومان برای مصرف یک روزه و حجم تنها 150 مگابایت محاسبه خواهد شد (میانگین: 9375 تومان).

مصرف یک روزه با 500 مگابایت حجم

اگر شما قصد داشته باشید چنین حجمی را در یک روز از همراه اول استفاده کنید، بسته مربوطه را نمی‌یابید اما مبلغی که با توجه به بسته پیشنهادی همراه اول برای 500 مگابایت به دست می‌آید، 3333 تومان می‌شود! ایرانسل با توجه به متنوع بودن بسته‌های اینترنتی‌اش، چنین بسته‌ای را با تعرفه 6000 تومان عرضه می‌کند و رایتل هم مانند قبل چنین بسته‌ای را نداشته و در تعرفه آزاد برای سیم‌کارت دایمی مبلغ 25000 تومان و در نمونه دائمی 37500 تومان خواهد شد (میانگین: 31250 تومان).

مصرف 7 روزه با 1 گیگابایت حجم

چنین بسته‌ای در استفاده از همراه اول برای شما 6250 تومان آب خواهد خورد (بسته 800 مگابایتی این اپراتور، 5000 تومان است). در ایرانسل، رقم 13333 تومان به دست می‌آید (بسته 600 مگابایتی ایرانسل 8000 تومان قیمت دارد) و در رایتل با سرعت نازل 128 کیلوبیت بر ثانیه (سرعت بالاتر در بسته 7 روزه ندارد!)، مبلغ 15000 تومان به دست می‌آید (هر بسته 200 مگابایتی 7 روزه 3000 تومان است).

مصرف 7 روزه با 2 گیگابایت حجم

اگر برای این میزان حجم به سراغ همراه اول بروید، به دلیل محدودیت بسته‌ها تنها با همان نمونه 800 مگابایتی مواجه می‌شوید که با یک حساب و کتاب ساده، رقم 12500 تومان برای 2 گیگابایت به دست می‌آید. در ایرانسل و با خرید بسته مربوطه، بایستی رقم 18000 تومان را پرداخت نمایید و رایتل هم باز با همان سرعت فضایی 128 کیلوبیت بر ثانیه، 30000 تومان را از شما طلب می‌کند.

مصرف 30 روزه با 2.5 گیگابایت حجم

در زمانی که شما قصد داشته باشید تا از بسته‌های بلندمدت‌تر استفاده کنید، به طور حتم قیمت‌ها بایستی تعدیل شوند. در این بخش، همراه اول برای 2.5 گیگابایت از شما 10000 تومان طلب می‌کند. ایرانسل مبلغ 25000 تومان می‌گیرد و رایتل هم با عدد 28750 تومان قرار می‌گیرد.

مصرف 30 روزه با 5 گیگابایت حجم

در این بسته اینترنتی، شما بایستی 20000 تومان برای همراه اول هزینه کنید. ایرانسل 40000 تومان برای 5 گیگابایت خرج بر می‌دارد و رایتل به عدد 46250 تومان می‌رسد (بسته 4 گیگابایتی رایتل، 37000 تومان است).

مصرف 90 روزه با 10 گیگابایت

اگر به دنبال بسته‌های بلند مدت‌تر هستید، به طور حتم زمان 3 ماهه یکی از بهترین‌هاست! برای استفاده از همراه اول در این مدت، شما بایستی 4 بسته 10 هزار تومانی و مجموعا 40000 تومانی بگیرید. در ایرانسل حجم 10 گیگابایتی، 72222 تومان برایتان هزینه دارد (بسته 9 گیگابایتی، 65000 تومان است) و در اپراتور رایتل، عدد 86950 تومان در فاکتورتان ثبت می‌شود (بسته سه ماهه رایتل 92500 تومان است که شامل 6 درصد تخفیف برای استفاده 3 ماهه خواهد شد).

مصرف 90 روزه با 30 گیگابایت

این بسته، ویژه کاربران پر مصرف است که بایستی بالاطبع هزینه بالاتری را هم بپردازند. همراه اول بسته ویژه‌ای بدین منظور ندارد و بایستی از 12 بسته 10 هزار تومانی و رقم 120 هزار تومانی بهره بگیرید. در این مرحله، سرانجام قیمت ایرانسل به همراه اول می‌رسد زیرا تک بسته 30 گیگابایتی و 3 ماهه این اپراتور هم 120 هزار تومان قیمت دارد اما برای استفاده از رایتل، شما بایستی رقم بالای 260850 تومان بپردازید (با احتساب استفاده از بسته‌های 30 روزه و کسر 6 درصد تخفیف).

نمودار کلی

با توجه به تصویر زیر، می‌توانید روند کلی قیمت‌ها با در نظر گرفتن حجم و تعداد روزهای آن بسته را متوجه شوید. با کمی دقت به این نمودار و تصاویر قبل، قادر خواهید بود تا مناسب‌ترین بسته‌های اینترنتی و همچنین بهترین اپراتور در بخش قیمت‌ها را پیدا کنید.

با توجه به این مقایسه قیمتی، شما برای استفاده از اینترنت، کدام اپراتور را ترجیح می‌دهید؟

منبع: آی‌تی رسان

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
shayan
United Kingdom
۰۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
خب كیفیت هم مطرحه !
۰
۰
hero
Iran, Islamic Republic of
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۷
سلام
سپاس از مقایسه خوبتان
لطفا در مورد كیفیت ارائه شده توسط اپراتور ها هم مقایسه ی انجام دهید سرعت دسترسی و قطعی و وصلی منطقه تحت پوشش و غیره
با تشكر
۰
۰
مریم
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۲۳ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۵
با توجه به نمودار بالا سرعت ارائه شده هر یك از اپراتورها هم در همان ترتیبی قرار میگرد كه در مقایسه بهای تعرفه قرارگرفته است! با وجود بهای بالاتر سرعت ارائه شده نیز قابل ملاحظه است ...
۰
۰
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۹
به اینم میگن مقایسه؟تو مثلا خواستی تو انتخاب بسته به كاربران عزیزمون كمك كنی؟این مطلب بیشتر سر در گمشون میكنه تا كمك.ایرانسلو با بسته حساب میكنی ولی رایتلو با مصرف آزاد این مقایسه اصلا درست نیست
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر