jamejamsima
سیما فیلم و سریال کد خبر: ۷۵۹۸۸۴   ۲۵ دی ۱۳۹۳  |  ۰۸:۰۰

3 میلیارد هزینه به باد می‌رود

شهر موش‌ها در معرض تخریب

منیژه حکمت از هزینه 3 میلیاردی برای ساخت دکورهای فیلم «شهر موشها 2» می‌گوید که این روزها در معرض تخریب است.

شهر موش‌ها در معرض تخریب

منیژه حکمت یکی از دو تهیه‌کننده فیلم «شهر موشها 2» که پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای ایران لقب گرفته است درباره اینکه قرارست دکورهای این فیلم تخریب شود، گفت: در صورت ادامه تهدیدها قسمت سوم «شهر موشها» را نمی سازم.

وی افزود: نمی توانم منکر شوم که تعاونی ناجا با لطف سردار احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی و سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا، 4 سوله ای را در اختیار ما قرار دادند تا بتوانیم دکور «شهر موشها» را در آن بسازیم ولی این سوله متروک بود و ما سوله را با تجهیز برق و دیگر امکانات قابل استفاده کردیم. البته بعد از مدتی 3 سوله را از ما گرفتند و آن را در اختیار سریال های تلویزیونی گذاشتند.

شهر موشها

حکمت با اشاره به اینکه از زمانی که فیلمبرداری «شهر موشها 2» به پایان رسید نامه هایی از سوی تعاونی ناجا دریافت کرده است، بیان کرد: در این نامه‌ها اشاره شد که برای ما ارسال شد که می‌خواهند این سوله را با تمام دکورهایش خراب کنند. اگر فرهنگ، هنر، سینما و نوستالوژی برای این دوستان دغدغه باشد تکلیف روشن است و سوله خراب نمی شود، اما در غیر این صورت کاری از دست ما برنمی آید.

تهیه کننده فیلم سینمایی «ورود آقایان ممنوع» با اشاره به اینکه 3 میلیارد تومان هزینه ساخت دکورهای «شهر موشها 2» در این سوله شده است، توضیح داد: این دکور می تواند به عنوان یک نماد به شمار رود و باید به آن توجه شود.ما می‌خواستیم قسمت سوم این فیلم را برای بچه ها بسازیم ولی اگر اینطور شود دیگر باید عطایش را به لقایش ببخشیم.

شهر موشها 2

وی بیان کرد: یکی از دیگر مهمترین مسائل در این زمینه این است که ما هنوز نمی دانیم این سوله متعلق به شهرداری است یا نیروی انتظامی و هر 2 نهاد نامبرده نسبت به مالکیت سوله مدعی هستند.

حکمت در پاسخ به این که برای حل این مشکل با سازمان سینمایی مشورت کرده است یا خیر؟ ادامه داد: در طول ساخت این فیلم با نامردی های بسیاری مواجه شدم و توان توضیح دادن دوباره ندارم و نمی توانم بار سنگین مسئولیت نهادهای سینمایی را بر دوش کشم.

شهر موشها

وی تاکید کرد: فرهاد توحیدی فیلمنامه شهر «شهر موشها 3» را نوشته است اما همه چیز بستگی به نوع برخوردها و رفتارها دارد. در حال حاضر و در چنین شرایطی من منیژه حکمت تصمیم به ساخت قسمت بعدی این فیلم را ندارم چرا که آسیب دیده ام و از این همه تلاش خسته شده ام.

شهر موشها 2

حکمت در پایان گفت: متاسفانه آن چه که فکر می کردم با ساخت و اکران «شهر موشها 2» به ارمغان می آورم دیده نشد و تنها مردم و مطبوعات با لطف خود به سینما از ما حمایت کردند. امیدوارم سردار احمدی مقدم و آقای منتظر المهدی شرایط مناسبی را برای ادامه کار برای ما فراهم کنند. (خبرگزاری مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

پایان یکجانبه‌ گرایی آمریکا

بعد از شکل‌گیری پیمان شانگهای در سال2001، برخی صاحب‌نظران و کارشناسان علوم سیاسی از آن به عنوان ناتوی شرقی نام بردند. معتقدم این سازمان از ناتو اهمیت بیشتری دارد.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان سردار ایرانی

سنجرخان شهید اهل سنت از روستای زیبای نران در قلب کردستان؛ شهیدی که در ظهر عاشورای یکصد سال قبل با دسیسه حکام مستبد وابسته به بیگانه بعد از چند سال مبارزه و ایستادگی در مقابل نفوذ بیگانگان روس و انگلیس و رد القاب و عناوین اهدایی عثمانی و مخالفت با ظلم و ستم خوانین محلی به شهادت رسید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها