مرحله اول قرعه کشی نامگذاری پهپاد RQ170 ایرانی و اعلام اسامی برگزیدگان

نام ایرانی برای پهپاد آمریکایی

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت:‌ برخی از پهپادها از نوع پیشرفته یسیر بوده و بعضی نیز رعد ۸۵ بوده و ۲-۳ مدل دیگر هم انتحاری شده‌اند.
کد خبر: ۷۵۶۴۱۱
پهپاد پیشرفته یسیر «انتحاری» شد

امیر کیومرث حیدری جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه مراسم گرامیداشت شهید سردار تقوی در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از وضعیت امنیت عراق چیست، گفت: امنیت عراق انشاءالله خوب است. تا زمانی که ما امثال شهید تقوی و رزمندگان ولایی را داریم که با جان و سرشان فرمان مرجعیت را لبیک می‌گویند، وضعیت امنیت این کشور بهتر نیز خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از نتایج رزمایش مشترک محمد رسول‌الله(ص) که در هفته گذشته در مرزهای جنوبی کشور برگزار شد، چیست؟ اظهار داشت: براساس رصد و مطالعاتی که ما پیرامون این رزمایش انجام داده‌ایم، فکر می‌کنم که بازتابی که در رسانه‌های بین‌المللی داشته ورای تصوری بود که ما از آن داشتیم و بازتاب بسیار خوبی داشته است. خودمان نیز اهدافی داشتیم که یکی از اهداف‌مان این بود که نه صدای حنجره ما، بلکه صدای رعشه موشک‌ها و مسیر موشک‌ها و گلوله‌هایمان به گوش دشمنان برسد که به لطف خدا رسید.

سرتیپ حیدری همچنین در تشریح 27 رسته تخصصی که در این رزمایش مشترک مورد آزمایش قرار گرفت، گفت: ما در این رزمایش هر 27 رسته را در یک صحرای بزرگ، خوب و منطبق با واقعیت‌های جنگی مورد آزمایش قرار دادیم و الحمدلله نتایج خوبی گرفتیم؛ البته بعضی جاها هم باید اصلاحاتی صورت گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که شما وضعیت استقرار ارتش در مرزهای غربی را چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: ما نه تنها امروز بلکه همواره آمایش یگان‌های‌مان طوری است که در تمام عرصه‌های کشور دسترسی نزدیک داریم. گرچه ما ماموریت‌های خاصی در مرز خاصی نداریم اما به همه مرزها مشرف هستیم و آمایش سرزمینی در روی زمین به طوری است که به همه مرزها دسترسی بسیار نزدیک داریم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره نوع پهپادهای انتحاری تست شده در رزمایش محمد رسول‌الله(ص)، گفت: برخی از این پهپادها از نوع پیشرفته یسیر بوده و بعضی نیز رعد 85 بوده و 2-3 مدل دیگر هم می‌توان گفت که به عنوان انتحاری می‌توان از آنها استفاده کرد که نتیجه خوبی هم گرفته‌ایم.

وی ادامه داد: پهپادهای انتحاری ما به نوعی کروز هستند که به لطف خدا ساخته و پرداخته خودمان هستند.(تسنیم)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها