jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۵۵۳۶۱   ۱۳ دی ۱۳۹۳  |  ۱۲:۲۵

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی با اشاره به افزایش قیمت نارنگی، گفت: بهای این میوه در مراکز خرده فروشی با اعمال 35 درصد سود، حدود 10 هزار و 500 تومان است.

هرکیلوگرم نارنگی؛ 10 هزار تومان

سید حسین مهاجران اظهار داشت: فصل نارنگی رو به اتمام و افزایش قیمت آن طبیعی است، ضمن اینکه قیمت نارنگی انشو 5 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه قیمت نارنگی پاکستانی که به صورت قاچاق وارد کشور شده نیز 5 هزار تومان است، گفت: نارنگی بندرعباس وارد بازار شده و به قیمت 8 هزار تومان به فروش می‍‌‌رسد،علاوه بر بهای این میوه در مراکز خرده فروشی با اعمال 35 درصد سود حدود 10 هزار و 500 تومان است.

مهاجران اضافه کرد: برای شب عید تنها نارنگی بندرعباس عرضه خواهد شد که متقاضی نیز در همان حد است و کمبودی در این زمینه نداریم، توزیع سیب‌درختی بسیار فراوان و پرتقال مقداری با کمبود همراه خواهد بود.

وی افزود: برای ایام پس از عید اگر پرتقال وارد نشود قیمت این میوه افزایش چشمگیری خواهد داشت و احتمال ورود قاچاقی آن به کشور بالا می‌رود.

مهاجران با اشاره به کاهش قیمت خیار و گوجه فرنگی، گفت: قیمت گوجه فرنگی روند نزولی را در پیش گرفته و اگر پایین‌تر بیاد، مشکل ایجاد می‌کند، ضمن اینکه علت کاهش قیمت موز ایجاد رقابت بین واردکنندگان این میوه است و اگر این قابت ادامه پیدا کند، بهای این میوه برای ایام عید گران نخواهد شد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان احتکار مسکن؟

پایان احتکار مسکن؟

نخستین مصوبه مجلس یازدهم که به‌طور مستقیم به مطالبات مردم اختصاص داشت، مربوط به مالیات بر خانه‌ های خالی (احتکار مسکن) و اصلاح قانون مالیات‌ ها در این زمینه بود.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر