jamejamclick
کلیک امنیت کد خبر: ۷۵۴۳۹۳   ۰۹ دی ۱۳۹۳  |  ۲۲:۴۵

با تلفن همراه هوشمند می‌توان به سادگی اثر انگشت افراد را جعل کرد

کپی کردن اثر انگشت افراد با تلفن همراه

گروهی از هکرها در یک اقدام جالب نشان دادند که چگونه می‌توان با کمک یک‌ تلفن همراه هوشمند و دوربین آن به کپی کردن اثر انگشت افراد پرداخت.

کپی کردن اثر انگشت افراد با تلفن همراه

جام جم کلیک: در فیلم‌ها و محیط‌های امنیتی به‌دفعات با درهایی که با اثر انگشت باز می‌شوند روبرو شده‌ایم و امروزه بسیاری از تلفن‌های همراه هم از این سیستم استفاده می‌کنند ولی گروهی از هکرها به سادگی توانستند نشان بدهند که چگونه با یک تلفن همراه هوشمند و دروبین آن می‌توان اثر انگشت افراد را هک و کپی کرد.

در این روش ابتدا باید از دست فرد مورد نظر عکس بگیرید و پس از آن به‌سادگی با قرار دادن عکس گرفته شده دربرابر قسمت حسگر اثر انگشت، قفل مورد نظر را باز کنید. البته باید در این راه دقت داشته باشید که دقیقا قسمت انگشت دربرابر لنز حسگر قرار بگیرد و در ادامه با اندکی شانس خواهید توانست تا اثر انگشت فرد را به سادگی کپی کنید.

این موضوع نشان می‌دهد که چقدر ساده می‌توان مواردی که در ابتدای امر از نظر امنیتی بسیار جذاب و امن به‌نظر می‌رسند را احمقانه و بی‌اثر کرد. به این ترتیب می‌توان گفت که بیشتر قفل‌های مبتنی بر اثر انگشت به سادگی قابل شکسته شدن هستند ولی باید درنظر داشته باشید که نیازی به نگرانی زیاد نیست زیرا عکس گرفته شده باید دارای کیفیت بالایی باشد و مسلما وقتی که در حال رد شدن از خیابان هستید کسی نمی‌تواند عکس باکیفیت بالا از دست شما بگیرد.

این روش تنها زنگ خطری برای کسانی است که این موارد را به‌صورت کاملا قطعی غیرقابل شکست می‌دانند و بار دیگر باید یادآور شویم که مهم‌ترین فرد در حفظ امنیت اطلاعات شما، خود شما هستید.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

نگاه طالبان به ابتکار صلح منطقه‌ای

موضوع دیدار هیات طالبان با مقامات جمهوری اسلامی از منظرهای مختلفی قابل بررسی است. شاید ریشه اصلی این مساله به روابط بین طالبان و آمریکا برگردد.

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
پشت صحنه یک «دعوت نحس»

گزارش جام‌جم از تولید جدیدترین سریال ماورائی تلویزیون که بعد از مدت‌ها قرار است روی آنتن برود

پشت صحنه یک «دعوت نحس»

راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر