jamejamclick
کلیک بازی کد خبر: ۷۵۳۶۳۱   ۱۱ دی ۱۳۹۳  |  ۰۵:۲۰

هر برنامه یا بازی اندرویدی را دانلود نکنید

سنجش خطرات امنیتی برنامه‌های اندرویدی

این روزها امنیت یکی از پر تکرارترین واژه‌هاست. افشاگری‌های ادوارد اسنودن موجب شد هر کاربری به این فکر کند چه کسی، چه اطلاعاتی را از کجا سرقت می‌کند.

سنجش خطرات امنیتی برنامه‌های اندرویدی

این روزها امنیت یکی از پر تکرارترین واژه‌هاست. افشاگری‌های ادوارد اسنودن موجب شد هر کاربری به این فکر کند چه کسی، چه اطلاعاتی را از کجا سرقت می‌کند.

با توجه به این موارد، یکی از بهترین ابزارها برای سرقت اطلاعات کاربران دستگاه‌های هوشمندی است که بیشتر کاربران از آنها استفاده کرده و اطلاعات مهم و خصوصی خود را در آنها ذخیره می‌کنند.

از میان برنامه‌هایی که کاربران روی دستگاه هوشمند خود نصب می‌کنند، احتمال یک یا چند بدافزار یا جاسوس افزار وجود دارد. پس این احتمال وجود دارد که در هر دستگاه هوشمند یک بدافزار یا جاسوس برای سرقت اطلاعات خصوصی نصب شده باشد و کاربر اطلاعاتش را دو دستی تقدیم این سارقان کند.

اگر به امنیت اطلاعات خود اهمیت می‌دهید و قصد دارید ریسک‌های امنیتی را که نرم‌افزارهای مختلف اندرویدی برای دستگاه شما به همراه دارند، دقیقا بررسی کنید، پیشنهاد می‌کنیم از سرویس آنلاین Privacy Grade کمک بگیرید.

سرویس Privacy Grade با استفاده از روش‌ها و الگوریتم‌های منحصر‌به‌فرد خود خطرات امنیتی نرم‌افزارها را باتوجه به عملکردشان بررسی کرده و نتیجه را در قالب امتیازاتی به‌صورت A+، A، B، C و D به شما نشان می‌دهد. امتیاز +A کمترین ریسک امنیتی و امتیاز D بیشترین خطر امنیتی را دارد.

برای مثال چنانچه یک نرم‌افزار چراغ‌قوه دارای دسترسی به پیام‌های کوتاه و ایمیل یا شبکه باشد، یک خطر امنیتی به‌شمار می‌رود؛ زیرا هیچ لزومی برای دسترسی این نرم‌افزار به بخش‌های مورد اشاره وجود ندارد.

برای استفاده از این سرویس می‌توانید به سایت ‌http://privacygrade.org‌‌ مراجعه و نام نرم‌افزار موردنظرتان را در کادر جستجو وارد کنید تا امتیاز اختصاص یافته به آن را مشاهده کنید.

آیا می‌دانید نرم‌افزار Flashlight ـ Torch LED Light از دسترسی‌های مختلفی همچون دسترسی کامل به شبکه، ضبط صدا، ثبت عکس و فیلم، ثبت موقعیت مکانی، دسترسی و ویرایش محتوای رسانه ذخیره‌ساز یو.‌اس.‌بی و... برخوردار است؟

جالب است بدانید بازی‌های معروف و محبوب دیگری همچون Fruit Ninja Free, Jetpack Joyride نیز ریسک امنیتی بالا و امتیاز D دارند.

(ضمیمه کلیک روزنامه جام جم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نشانه‌گذاری‌ های غدیر

نشانه‌گذاری‌ های غدیر

واقعه غدیرخم را نمی‌توان صرفا یک اتفاق در بستر زمان دانست که اگر چنین باشد، ما که سال‌ها و قرن‌ها پس از این واقعه زندگی می‌کنیم، ناگزیریم آن را در بستر تاریخ بنگریم و چگونگی این رویداد را در زمان، مکان و شرایط تاریخی مورد نقل یا حداکثر نقل و بررسی قرار دهیم، اما به درستی باید به غدیر نگریست و درباره آن سخن گفت.

بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

عید مظلوم غدیر در حجاز

عید مظلوم غدیر در حجاز

10سال پیش توفیق داشتم بروم حج تمتع. روزهایی تکرارنشدنی در زندگی‌ام. بین همان روزها هم روزهایی بود که در عمق جان‌ودلم ثبت شد. این روزها و ماجراها به این دلیل خاطره شد که با مظلومیت وجود نازنین مولای ما امیرالمؤمنین بی‌نسبت نبود.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر