jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۵۲۴۱۲ ۰۴ دی ۱۳۹۳  |  ۰۹:۳۵

بتازگی مطالعاتی انجام گرفته است که نتایج آن نشان می‌دهد فعالیت‌های فیزیکی در مردان باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان پروستات می‌شود.

با فعالیت فیزیکی از سرطان پروستات دور شوید

جام جم سرا: از هر ۷ مرد، ۱ نفر به سرطان پروستات مبتلا می‌شود؛ اما مطالعات اخیر صورت گرفته نشان می‌دهد انجام فعالیت‌های ورزشی روزانه می‌تواند تا حدود زیادی خطر ابتلا به سرطان پروستات را در افراد کاهش دهد.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، پیاده روی و یا دوچرخه سواری روزانه به مدت ۲۰ دقیقه در روز می‌تواند مرگ و میر مردان را تا ۳۰ در صد کاهش دهد و همچنین، در بین افراد مورد مطالعه، آن دسته از افرادی که روزانه ۲۰ دقیقه پیاده روی و یا دوچرخه سواری می‌کردند ۳۹ درصد مرگ و میر ناشی از ابتلا به سرطان پروستات در آنان کمتر مشاهده شد. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر