یک فیلمنامه نویس خبر داد:

فیلم جنجالی کمال تبریزی اکران می‌شود

رضا مقصودی، نویسنده فیلمنامه های مهر مادری و شیدا با فیلم سینمایی «از رییس جمهور پاداش نگیرید» به کارگردانی کمال تبریزی بعد از چند سال دوری به سینما می‌آید.
کد خبر: ۷۵۱۲۵۱
فیلم جنجالی کمال تبریزی اکران می‌شود

مقصودی در رابطه با فعالیت‌های اخیر خود گفت: به خاطر مشغله‌های شخصی و درگیری هایی که در کانون فیلمنامه نویسان دارم کمتر فرصت می‌کنم فیلمنامه بنویسم. ضمن اینکه بعد از چند سال فیلم «از رئیس جمهور پاداش نگیرید» که پیش از این با نام «پاداش» رسانه ای شده بود با نام قبلی خود روی پرده خواهد رفت. این فیلم سال ها در دولت قبلی اجازه اکران نداشت، اما مساله نمایش آن این اواخر حل شد و به زودی اکران می شود.


این فیلمنامه نویس ادامه داد: در یکی دو سال اخیر سینما هم از نظر تولید و هم جذب مخاطب شرایط بهتری پیدا کرده است. به خصوص در سینمای کمدی فیلم هایی که صرفا به منظور خنداندن مردم ساخته می‌شود تا حدی موفق عمل کرده اند اما اینکه در این ژانر بتوانند حرفی هم برای گفتن داشته باشند آثار کمی تولید شده است. اعتقاد ندارم که در فیلم‌های کمدی باید سخنرانی فلسفی را گنجاند اما به نظرم باید بعد از خنداندن یک دو حرف هم برای گفتن داشت. «لیلی بامن است» در شرایط خاص سیاسی و اجتماعی زمان خود توانست به موفقیتی دست پیدا کند تا به یک نیاز دوطرفه پاسخ دهد. وی افزود: از طرفی جای خالی این نوع بیان درجامعه سینمایی زمان خود خالی بود و طرف دیگر نگاه فرهنگی مردم تا حدودی تغییر کرده بود و نیاز چنین اثری احساس می‌شد. این اتفاق خیلی کم رخ می دهد و خودم هم تصو نمی کردم چنین استقبالی را شاهد باشم اما چیزی که همیشه مد نظر داشتم اینکه هیچوقت نخواستم مردم را به هر قیمت بخندانم.

سال هاست فیلم های کمدی زیادی در رابطه با جنگ ساخته می شود اما ارزش محتوایی ندارد. طبیعتا اولین وظیفه آثار کمدی خنداندن مردم است اما از وقتی که سینمای جنگ هم با مقوله طنز همراه شده کمتر به چشم می خورد فیلمی ساخته شود که در حدو اندازه دفاع مقدس باشد و منزلت آن را به درستی حفظ کند. طی این سال‌ها دیدن فیلم «ضد گلوله» برایم خالی از لطف نبود و به نظرم توانسته بود طنز را به خدمت بگیرد و اثری در خور و درعین حال جالب توجه را به سینما ارائه دهد. در رابطه با شباهتی که رسانه‌ها بعد از اکران «ضدگلوله» با «لیلی بامن است» اشاره کردند به نظر من این دو فیلم کاملا مستقل هستند و تصور درستی نیست بگوییم «ضدگلوله» تحت تاثیر «لیلی با من است» بود. (سوره سینما)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها