ده‌ها میلیارد دلار هزینه برای اینترنت و باز هم بی‌کیفیتی

تاکنون میلیاردها دلار برای شبکه‌های فیبرنوری در سطح کشور هزینه شده است اما ADSL تنها به خط‌ های سیمی متصل می شود که این مساله جای تامل بسیاری دارد
کد خبر: ۷۵۱۰۲۹
ده‌ها میلیارد دلار هزینه برای اینترنت و باز هم بی‌کیفیتی

به گزارش جام جم کلیک: نایب رییس هیات مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران گفت: تاکنون میلیاردها دلار برای شبکه‌های فیبرنوری در سطح کشور هزینه شده است اما ADSL تنها به خط‌ های سیمی متصل می شود که این مساله جای تامل بسیاری دارد.

فرشید شکرخدایی در خصوص میزان کیفیت اینترنت کشور اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت اینترنت ایران رضایت‌بخش نیست و اصلاح و ارتقای کیفیت آن نیازمند ارزیابی کیفی مستقل از رضایت مردم در این حوزه است.

وی با اشاره به وعده مخابرات مبنی بر ارائه اینترنت پرسرعت گفت: قسمت اعظمی از نارضایتی مردم باید از طریق همین موضوع برطرف شود چراکه سرعت پایین اینترنت عاملی مضاعف بر نارضایتی مردم شده است.

نایب رییس هیات مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران با بیان این‌که در حال حاضر ایران در حوزه اینترنت جایگاه خوبی ندارد، اظهار کرد: ارزیابی کیفی مستقل از رضایت مردم در این حوزه وجود ندارد و برای حل این معضل بهترین کار ارزیابی کیفی مستقل از مردم است.

شکر‌خدایی با بیان این‌که باید شخص سومی مانند رسانه‌ها و دانشگاه‌ها یا شرکت های مستقل نظر مردم را درباره کیفیت تمامی خدمات وکالاها در سطح کشور جویا شوند، گفت: ایران در این زمینه ضعیف است و باید این نهادها تقویت شوند.

وی با اشاره به اهمیت وجود اینترنت با کیفیت و رضایتمندی مردم در این بخش اظهار کرد: باید تدابیر ویژه‌ای برای حل این مساله اندیشیده شود.

منبع: ایسنا

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۲
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
۰
۰
چرا قیمت اینترنت اینقدر بالاست؟ لطفا یك فكری به حال قیمت هم بكنید.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۵۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۹
۰
۰
وقتی بودجه بیاد زیر دست یك سری آدم بی كفایت كه كاربلد نیستند و صرفا با پارتی و حق خوری اومدن سر پست دیگه چه انتظاری غیر این می شه داشت؟

نیازمندی ها